SPK Düriye İçin Suç Duyurusunda Bulundu

Düriye Sema Seyhanoğlu Titan gibi bir saadet zinciri kurarak 2010-2013 yılları arasında yüzlerce kişiyi dolandırmıştı. SPK yaklaşık 14 milyon lira vurgun yapan kadın hakkında suç duyurusunda bulundu. İşte ayrıntılar...

SPK Düriye İçin Suç Duyurusunda Bulundu

Düriye Sema Seyhanoğlu Titan gibi bir saadet zinciri kurarak 2010-2013 yılları arasında yüzlerce kişiyi dolandırmıştı. SPK yaklaşık 14 milyon lira vurgun yapan kadın hakkında suç duyurusunda bulundu. İşte ayrıntılar... 

Yüzlerce kişiyi yaklaşık 14 milyon lira dolandırmaktan aranan Düriye Sema Seyhanoğlu hakkında, SPK, sermaye piyasalarında değerlendirmek üzere para toplandığına ilişkin ihbarlar üzerine yapılan inceleme sonucunda, gerekli izni almaksızın portföy yöneticiliği yapmak suçundan hakkında suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. SPK bültenine göre, Kurul, Düriye Sema Seyhanoğlu'nun kardeşi Serap Seyhanoğlu ve Funda Mert hakkında da suç duyurusunda bulunacak.

 

'CAZİBE STYLE' ŞİRKETİ DE SAHTE ÇIKTI

Parası alınan bazı kişilere "Cazibe Style" adlı Serap Seyhanoğlu'na ait olduğu öne sürülen bir şirketin kaşesinin bulunduğu senetler de verildi, ancak kayıtlarda böyle bir şirket yok. İzine rastlanmayan Düriye Sema Seyhanoğlu'nun, kılık ve kimlik değiştirerek dolandırıcılığa devam ettiği öne sürülüyor.

 

BORSA UZMANI DİYE TANITIP DOLANDIRDI

Vurgun zinciri 2010 yılı başlarında İstanbul'un Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar ve Küçükçekmece gibi ilçelerinde yaşandı. Kendisini 'Borsa uzmanı' olarak tanıtan Düriye Sema Seyhanoğlu, bir dönemin ünlü saadet zinciri Titan'a benzeyen bir saadet zinciri kurarak kendisine para verenlere daha çok kazanç vaat etti.

 

ÖNCE VERDİ SONRA ÇARPTI

Seyhanoğlu, önce tanıştığı kişilerin güvenini kazandı, ardından ilk kez para aldığı kişilere zamanı geldiğinde parasını fazlasıyla geri verdi. Kulaktan kulağa yayılan bir saadet zincirinin mimarı olan Seyhanoğlu'nun kurduğu sisteme dahil olmak için toplantılar yapılırken herkes yakınını ya da arkadaşını sisteme dahil etti. Bazı kişiler daha çok kazanmak için evlerini ipotek edip sisteme girerken otomobilini satanlar da oldu.

 

YAVAŞ YAVAŞ SOYDU

Yaklaşık 3 yıl boyunca etrafındakilerden para toplayan Seyhanoğlu, zamanla paralarını aldığı kişilere ödeme yapamayınca karşılığında imzalı senet vermeye başladı. 2013 yılından itibaren de ortadan kayboldu. Paralarını zincire veren ve karşılığında ya senet ya da bir yazılı kağıt olan vatandaşlar, dolandırıldıklarını anlayınca, savcılıklara başvurarak şikayetçi oldu. Mağdur sayısının 100'ü geçtiği, Seyhanoğlu'nun bu kişileri 14 milyon TL civarında dolandırdığı iddia edildi.

 

EN ÇOK BU İLÇELERDE ÇALIŞTI

 

Büyükçekmece, Küçükçekmece, Avcılar, Çatalca, Silivri, Bahçeşehir ve Beylikdüzü civarında hakkında çok sayıda dolandırıcılık şikâyeti olan Seyhanoğlu için Büyükçekmece 4. Asliye Ceza Mahkemesi, 12 mağdurun açtığı davada 2014 yılı başında 3 yıl hapis kararı verdi ve sanık hakkında yakalama kararı çıkardı. İstanbul Mali Suçlar ve Suç Gelirleri ile Mücadele Şube Müdürlüğü, çeşitli ilçelerin tapu müdürlüklerine, Sermaye Piyasası Kurulu'na ve İMKB'ye yazı yazarak Seyhanoğlu'nun yaptığı işlerin araştırılmasını istedi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE