Son Dakika: Sevindiren EYT Açıklaması! Yerel Seçimlerde Kabul Edilebilir

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda sevindiren son dakika açıklaması Fatih Altaylı' dan geldi. Altaylı, yerel seçimlerde EYT için müjdeli haberin gelebileceğini ifade etti..

Son Dakika: Sevindiren EYT Açıklaması! Yerel Seçimlerde Kabul Edilebilir

Taşerondan kadroya geçiş sonrası gündemin çözülmeyi bekleyen önemli süreçlerinden birisi olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) konusunda Fatih Altaylı' dan sevindiren bir son dakika açıklaması geldi. Açıklamasında sürecin yerel seçimlerde netleştirilebileceğine vurgu yapan Altaylı, EYT konusunda sürpriz bir sürecin yaşanabileceğini ifade etti.

EYT konusu çözüm bekliyor

EYT konusu hakkında çözüm süreci netleşmemiş, EYT müjdesi bekleyenlere sevindirici bir çözüm teklifi gelmemişti. Emeklilikte yaşa takılanlara ilişkin yapılan açıklamada EYT konusunun kapandığı, hükümetin kaldırabileceği bir yük olmadığı ifadelerine yer verilmişti. Özellikle sosyal medya gündeminde geniş yer tutan EYT açıklaması, binlerce tweet ve paylaşımın yapılmasına neden olmuştu. EYT konusunda henüz bir açıklama ve yeterli adım atılmamış olmasına rağmen, Fatih Altaylı tarafından yapılan açıklamada umutların tüketilmemesi, sevindirici bir haberin gelebileceği ifadeleri kullanıldı.

Yerel seçimler çözüm sürecini başlatabilir

Yakın zaman sonra gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerin EYT çözüm sürecine etki edebileceğini ve buradaki çözümü bekleyen binlerce kişinin müjdeli haberi olabileceği ifadelerine yer veren Fatih Altaylı, hükümetin son iki yıldır seçim süreçlerinde politika değişikliği yaptığını belirtti. Konuya ek olarak bu hafta içerisinde tüm bakanlıkların bütçeleri toplanacak ve görüşmeler sağlanacak. Masaya yatırılacak görüşmelerde EYT konusu da tekrar gündeme gelecek ve sürece dair bir açıklama alınmış olacak. EYT için hazırlanan kanun teklifine diğer partiler ve vekiller destek verirse, buradaki çözüm süreci başlatılmış olacak. Süreç bakanlıkların bütçe görüşmeleri sonrasında netlik kazanacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
yasar vardar
yasar vardar - 2 yıl Önce

siyasiler bu konuyu secime kadar cozmezlerse oy moy yokbu gune kadar sagduyulu davranan secmen 90 derece falso vereceginden eminim.once can sonra cananeyt ya cozulecek ya cozulecek durum cok ciddi.

Aslan
Aslan - 2 yıl Önce

Türemişler sözü çok kırıcıydı bu ülkede süriyeliler türemesine bizlermi türedik eyt konusunda çok kırgınım başkana

murtaza
murtaza - 2 yıl Önce

MHP Milletvekilleri Mecliste kilit parti olduğunu göstermek için önce EVET sonra HAYIR dedi. Ama bu gösteriyi EYT üzerinde yapmakla çok büyük hata yaptı. Hem Ak Parti hemde Milliyetçi hareket partisi ilk olarak Yerel Seçimlerde bunun sonucunu görecekler. Bundan emin olun.

ibrahim
ibrahim - 2 yıl Önce

eyt biz hakkımız olanı ıstıyoz kardeşim degılse oy yok kardeşim.

Zeki Gnduz
Zeki Gnduz - 2 yıl Önce

Seçimden sonra yakalirsa oydasecimden sonra

Eyt  Staj Maduru
Eyt Staj Maduru - 2 yıl Önce

adamları medyaya suriyelilere güveniyor oyumuz hazır diyor.....neden yapsın ki eyt ve staj madurunu......ADALET YOK...haram olsun hakkımız

Eyt mağdurları
Eyt mağdurları - 2 yıl Önce

Çok değil 2 yıl indirim gelse, 5 yılı kalan'ın 3 yıl ı kalmış olur.

mursel kilic
mursel kilic - 2 yıl Önce

Enaz bir iki yil one cekilse yada yasi 50 bulanlar emekli etse bir nebze kusenleri kazana bilir