Son Dakika: On Binlerce Kişiyi İlgilendiren Ödemeler 1 Şubat Tarihinde Yapılacak

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada, harp ve vazife malüllerine yönelik ödemelerin 1 Şubat tarihinde yapılacağı aktarıldı...

Son Dakika: On Binlerce Kişiyi İlgilendiren Ödemeler 1 Şubat Tarihinde Yapılacak

Harp ve Vazife malüllerine yönelik ödemeler 1 Şubat tarihinde yapılacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, yaptığı açıklamasında yapılacak ödemelere yönelik önemli ifadelere yer verdi. Konuşmasında harp ve vazife malüllerine yapılacak olan ödemelerin 1 Şubat tarihinde yapılacağını vurgulayarak, bu kişilere devletin yardım eli uzatmasının bir görev olduğu ifade edildi. Açıklamada " Vatanımızın bekası, ülkemizin huzur ve güvenliği uğruna şehadete yürüyen kahramanlarımızın geride bıraktıkları yakınları ile bu uğurda vazife malulü/harp malulü ve gazi olan vatan evlatlarına sahip çıkmak Bakanlık olarak temel görevlerimizden. Bizler daima birbirimize emanetiz. Yapılacak ek ödemelerin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. " şeklinde konuştu.

Bakanlık olarak temel görevimizdir

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamasında bakanlık olarak, bu kişilere yardımların yapılması konusundaki işlemlerin kendileri için temel görevleri olduğunu ifade etti. Yapılacak olan bu ödemede, harp ve vazife malüllerine toplamda 165 milyon TL' ye kadar ödeme gerçekleştirilecektir.

Harp ve vazife malülü 58 bin 593 kişiye toplam 164.971.866,82 TL ödeme yapılacağı aktarılıyor.

EKONOMİ HABERLERİNİ TAKİP EDİN

Ülke gündeminde etki yaratan ekonomi haberlerini, vatandaşın cebini ilgilendiren düzenlemeleri ve ödemeleri, ekonomide meydana gelen anlık olarak tüm gelişmeleri isinolsa.com mobil uygulamalarıyla takip etmek için, aşağıda yer alacak bağlantıları kullanabilir, uygulamalarımızı indirebilirsiniz. Tüm uygulamalarımız ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumdadır.

Android: Tıklayınız

iOS: Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2019, 00:21
YORUM EKLE