Son Dakika! Bu İllerdeki Okullarda İş Garantili Eğitim Verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı, 7 ayrı protokolü imzaladı ve okulları sanayilerdeki işletmelerle eşleştirerek, o ilimizdeki okullardan mezun olan öğrencilere iş garantili eğitim imkanı sunulacak...

Son Dakika! Bu İllerdeki Okullarda İş Garantili Eğitim Verilecek

İş Garantili Eğitim süreci uygulamaya geçiriliyor, imzalar atıldı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından imzalanan 7 ayrı protokol kapsamında, Bursa ilimizdeki okulların iş garantili eğitim sürecine dahil edilmesi sağlanıyor. 7 sektör temsilciyle, 7 ayrı meslek grubunda imzalanan protokoller kapsamında öğrencilerin otomotivden bilişime çok sayıda meslekte iş garantili eğitim almasına olanak tanınacak. 

Tüm sanayi kollarında mesleki eğitim düzenlenecek

Bu protokollerin 81 ile yayılması ve iş garantili eğitim imkanının tüm illerde öğrencilere sunulması amaçlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı' nın bu projesinde, nitelikli personel yetiştirilmesinin, işsizlik sorununun önüne geçilmesinin çözüme kavuşturulacağına inanılıyor. Bu protokollerin tüm sanayi kollarında imzalanarak, tüm meslekler için nitelikli iş gücünün yetiştirilmesinde önemli rol oynayacağı aktarılıyor.

İş birlikleri başka kurum ve kuruluşlarla da sürdürülecek - öğretmenler de eğitim alacak

Bu program kapsamında iş birlikleri başka kurum ya da kuruluşlarla da düzenli olarak uygulanacak geliştirilecek. Programda görevli öğretmenlerin de eğitim alarak; son teknolojilerden, gelişmelerden ve deneyimlerden faydalanması sağlanacak. Böylelikle hem öğrencinin hem de eğitmenlerin gerçek anlamda başarılı olmalarına olanak tanınacak. Bu projenin yakın zaman içerisinde tüm illerde uygulamaya geçirilmesi ve öğrenciler ile sektörlerin buluşturulması amaçlanıyor. İş garantili eğitimle alakalı tüm gelişmelerden ilk siz haberdar olmak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı ücretsiz olarak indirmeyi unutmayınız. Uygulamalarımız şuanda yüzbinlerce kişi tarafından indirilmiş ve aktif olarak kullanılır durumdadır.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER