Son Dakika: Bakan Açıkladı! 100 Bin Kişi İstihdam Edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum tarafından TBMM' de gerçekleştirilen açıklamada 100 bin kişinin yürütülen proje kapsamında 2023 yılına kadar istihdam edileceğini aktardı...

Son Dakika: Bakan Açıkladı! 100 Bin Kişi İstihdam Edilecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından yapılan açıklamada istihdam müjdesi bekleyenlere umut ışığı olacak ifadeler kullanıldı. Bakan açıklamasında yeni projenin 2023 yılına kadar 100 bin kişiye iş imkanı sunacağını ifade etti. Projenin geri atıkların kazandırılması noktasında önemli bir adım olduğunu ifade ederek, elde edilen kazanımlardan bahsetti.Sıfır Atık projesinin geçtiğimiz yıl başlatıldığı ve bu projedeki kazanımların, ülke ekonomisine etkilerine değinildi. Açıklamasında " Atıkların işlenmesi, geri kazanılması ile 100 bin kişiye doğrudan istihdam sağlanacak. Projenin bakanlığımızca başladığı 16 aylık süreçte 179 ton atık ayrı toplanarak ekonomiye kazandırıldı. 2023 yılında evsel atık geri kazanım oranının da en az yüzde 35 seviyesine çıkarılmasını hedefliyoruz. " ifadelerine yer verdi.

100 bin kişiye iş imkanı sunulacak

Geçen yıl hayata geçirilen ve atıkların geri kazanılmasında ciddi bir adım olarak ifade edilen Sıfır Atık projesinin 2023 yılı itibariyle 100 bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. Atıkların kazanılması, işlenmesi, dönüştürülmesi ve ayrıştırılması adımlarıyla üretime ve ekonomiye katkı sağlayan bir proje olduğu vurgulanan ve proje dahilinde çok sayıda kurumda hayata geçirilen işlemlerin, daha da yaygınlaştırılarak tüm ülkede kullanılabilmesi amaçlanıyor. Proje dahilinde de açılacak tesisler ve kurumlar noktasında toplamda 100 bin kişiye istihdam sağlanmış olacak. Ekonomide geri kazanımla sağlanan destek, istihdamla pekiştirilmiş olacak ve çalışmaların sağladığı fayda maksimum düzeye çekilmiş olacak... İstihdam konusundaki gelişmelerden haberdar olmak ve bildirim almak için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız. Mobil uygulamalarımız Android ve iOS platformlarında ücretsiz olarak kullanıma sunulmuş durumdadır.

İndirmek için tıklayınız.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Firat A.
Firat A. - 2 yıl Önce

Yas ile ilgili bisey var mi