Son Dakika: Asgari Ücretlilerin Vergi Giderlerini Devlet Ödeyecek! Cumhurbaşkanı Açıkladı

Son dakika bilgisi olarak Türkiye' de ilk defa asgari ücretlilerin vergi giderlerini devletin ödeyeceği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan' ın açıklamasından satır başları haberimizde...

Son Dakika: Asgari Ücretlilerin Vergi Giderlerini Devlet Ödeyecek! Cumhurbaşkanı Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında yaptığı son dakika açıklamalarında son derece önemli konulara yer verdi. Açıklamasında Türkiye' de ilk defa asgari ücretli çalışanların vergi giderlerini devletin ödeyeceğini ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında " Bugüne kadar hep çiftçi ve esnafın yanında olduk. Bireysel emeklilik sisteminde katılımcı sayısı 7 milyona ulaştı. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın bunu unutmamalıyız. Ekonomiyi canlardırmak için vazgeçtiğimiz ÖTV tutarı 8 milyar liranın üzerinde. Buradan tüm milletime sesleniyorum, turizmde çok iyi bir yılı geride bırakıyoruz. 2019 yılını Şanlıurfa Göbeklitepe yılı olarak ilan ediyoruz. Bölgeyi turizmde ayağa kaldıracağız. Yılbaşından itibaren elektirk fiyatlarında konutlarda yüzde 10 indirim yapıyoruz. Doğalgazın fiyatında da yüzde 10'luk indirim yapıyoruz. Bölgesel istihdam teşvikini 1 yıl daha uzatıyoruz. Asgari ücret desteğini 12 ay boyunca vereceğiz. " ifadelerini kullandı.

İşsizlik oranları hakkında açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan işsizlik rakamlarında 2019 itibariyle tek haneli sayılara inileceğini ifade ederek " 2019'da işsizlik oranını tekrar tek haneli rakamlara çekeceğiz. 2019 bütçe kanunu ile 2017 kesin hesap kanununun milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İhracaat yüzümüzü güldürüyor. Yıl sonu 170 milyar dolar rakamını göreceğiz. " şeklinde konuştu. Açıklamalarında Türkiye' de ilk defa gerçekleşecek bir düzenleme olan asgari ücretli çalışanların vergilerinin ödenmesi konusundaki desteği vurgulayan Erdoğan, işsizlik rakamları üzerindeki çözümlere dikkat çekerek, bu sayının daha da azaltılacağının altını çizdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersel ÜNLÜ
Ersel ÜNLÜ - 2 yıl Önce

Agi yi devlet mi karşılayacak? Yoksa 2020tl ye ek mi olacak?