Son Dakika: AK Parti' den Yeni Düzenleme Teklifi! Asgari Ücret 2500 TL Olacak

AK Parti tarafından meclise sunulacak kanun teklifiyle, asgari ücretin vergiden muaf tutulması sağlanacak ve bu düzenlemeyle beraber asgari ücret 2500 TL olarak vatandaşlara ödenecek...

Son Dakika: AK Parti' den Yeni Düzenleme Teklifi! Asgari Ücret 2500 TL Olacak

AK Parti, 18 maddeden oluşan önemli bir kanun teklifini meclise sunmaya hazırlanıyor. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücret tespit sürecinin ardından gündeme gelen asgari ücretin vergiden uzaklaştırılması talebiyle alakalı çözüm önerisinin de bulunduğu 18 maddelik kanun teklifi meclise sunulacak. AK parti tarafından meclise sunulacak olan bu teklifin yüksek ihtimalle mecliste onay alacağı ve yürürlüğe gireceği düşünülüyor. Yapılan açıklamada " Hazırladığımız 18 maddeden oluşan bu kanun teklifi, çok sayıda vatandaşımızı ilgilendiren düzenlemeler içeriyor. Bunların içerisinde işletmelere asgari ücret desteği, ev hanımlarının evlerinde ürettikleri ürünlerin vergiden muaf tutulması, uyumlu mükelleflere vergi avantajı sağlanması, EPİAŞ'ta uzun vadeli elektrik satışlarının önünün açılması düzenlemeleri oldukça önemli. " ifadelerine yer verildi.

Asgari ücret desteği verilecek

İşletmelere bu kanun teklifiyle beraber asgari ücret desteği sağlanacak. Çalışanların maaşlarının ödenmesinde, çalışan sayısına göre değişen oranlarla bu desteklerden işletmeler yararlanabilecekler. Ayrıca asgari ücrette bu düzenlemeyle beraber vergiden muaf tutulursa 2500 TL olarak ödenecek. Konuya yönelik gelişmeleri takip edip, sizlere aktarıyor olacağız.

Vatandaşların talepleri

Önemli düzenlemeleri barındıran bu 18 maddelik düzenlemeyle alakalı sürecin nasıl işleyeceği hakkında soru işaretleri bulunuyor ancak vatandaşların bazılarının olumlu karşıladığı görülüyor. Sizce AK Parti' nin bu teklifi meclisten geçer mi? Düzenleme hakkında düşünceleriniz nelerdir. Asgari ücret hakkında nasıl bir düzenleme yapılmalıdır? Konu altındaki yorumlar kısmından bizlere düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fatma aydın
Fatma aydın - 2 yıl Önce

Bu hayat pahalılıgında kira ve geçimi de düşünürsek biraz daha iyi olur.Hiç değilse elektrik ve su bu fark ili ödenir aileye katkı olur

erdem ayna
erdem ayna - 2 yıl Önce

asgari ücretle ilgili birşey yok kanun tasarısında malesef açıkça yazıyor