Son Dakika: 15 Bin Kişi İstihdam Edilecek! Yeni İstihdamlarda Gelecek...

Edinilen son dakika bilgisinde, kurulan tekstilkentin sonrasında, ikincisinin projelerinin hazırlandığı ve 15 bin kişinin istihdam edilebileceği aktarıldı. İşte istihdam müjdesinin detayları...

Son Dakika: 15 Bin Kişi İstihdam Edilecek! Yeni İstihdamlarda Gelecek...

Van' da inşa edilen Tekstilkentin ardından, ikincisi için yeni çalışmalar başlatıldı. 2 bin kişiyi istihdam eden ve bölgeye yeterli gelmeyen çalışmanın ardından ikinci proje için kollar sıvandı. Organize Sanayi Bölgesindeki 100 hektarlık alana, tekstilkentin ikinci etabının kurulacağı açıklandı. Açıklamada DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Günay tarafından yapılan açıklamada " Özellikle 6. bölge teşviklerinde OSB'de faaliyet gösteren işletmelere artı avantajlar var. Firmalar, normal Tekstilkent'te 10 yıl, OSB'de ise 12 yıl desteklemelerden faydalanabiliyor. Vergi muafiyeti değişiyor. Bunlar gibi birçok açıdan OSB'ler daha avantajlı. Bizden yer talep eden çok firma oldu. Yine Tekstilkent dışında kiralama usulüyle üretim yapan, İstanbul ve İzmir'deki üretim merkezlerini Van'a taşımayı düşünen firmalar var. Van'da üretim yapan birçok firma 2 merkezden yönetiliyor. Bu dağınıklığın önüne geçilmesi ve maliyetlerin düşürülmesi için firmalar merkezlerini Van'a taşımayı planlıyorlar. Bizi de bu kadar heyecanlandıran ve tetikleyen bu işletmelerimiz oldu. OSB'de maksimum 15 bin istihdam planlıyoruz. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim, özellikle önümüzdeki süreçte yeni tahsis edilecek alanın da yetmeyeceğini ve genişleme alanına ihtiyaç duyulacağını öngörüyoruz. " ifadelerine yer verildi.

Yeterli gelmeyecek, yine yapılacak

Açılması planlanan tekstilkentin ikincisinin ardından, yeni bir alanın tahsis edilmesinin daha gerekeceği, buradaki istihdam rakamının ciddi oranda yükseltileceği belirtiliyor. Bölgedeki çalışmanın yine yetersiz kalacağı ve yatırımcıların buradaki taleplerinin karşılanmasının gerekeceği, dolayısıyla yeni bir inşa ve tahsis sürecinin devreye gireceği üzerinde duruluyor. Bölgeye özellikle tekstilkente yatırımcıların ciddi bir ilgisinin bulunduğunu, buradaki iş imkanlarının daha da çoğaltılarak, ekonomik faydada çok önemli adımların atılacağı belirtiliyor.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE