Sigorta Hizmet Dökümündeki S, Ş, K Harfleri Ne Anlama Geliyor? Sigortanız Geçersiz Olabilir!

E-devlet sitesi aracılığı ile sigorta hizmet dökümüne ulaşan bazı vatandaşların gördüğü S, Ş, K kodları ne anlama gelmektedir?

Sigorta Hizmet Dökümündeki S, Ş, K Harfleri Ne Anlama Geliyor? Sigortanız Geçersiz Olabilir!

Ülkemizde kamuda ya da özel sektörde istihdam etmekte olan kişiler bilindiği üzere sigortalı olarak görevlerini sürdürmektedir. Özel sektörde çalışanlar SSK sigorta primi, esnaflar Bağ-Kur sigorta primi ve kamuda çalışanlar ise emekli sandığı sigorta primi ile emekli olmakta olup özel sektörde çalışan ve e-devletten sigorta hizmet dökümünü inceleyen vatandaşlşarın bazıları hizmet dökümünde S, Ş, K harflerini gördüğünü belirtiyor. Peki sigorta hizmet dökümünde bulunan S, Ş, K harfleri ne anlama geliyr? Sigortanızda eğer bu harfler yer alıyorsa dikkat etmenizde fayda olabiir. Sizin için gerekli derlemelerimiz ile haber turumuzu hazırladık.

Sigorta Hizmet Dökümündeki Harfleri

Eğer sigorta hizmet dökümünüz her hangi bir yerinde S harfi yer alıyorsa bu o şirketin sahte iş yeri olduğu anlamına gelmektedir. Yapılan incelemeler neticesinde iş yerinin sahte olduğu tespit edildiğinde hizmet dökümünde bu harf yer almaktadır.

Yine hizmet dökümünde eğer Ş harfi yazıyorsa bunun anlamı şüpheli iş yeri olarak bilinmektedir. Devlet tarafından yapılan incelemeler doğrultusunda şirkette bazı olumsuzlular olduğu görüldüğünden bu iş yerine Ş harfi verilmektedir. Sigorta hizmet dökümünde K harfi yazıyorsa eğer bunun anlamı da kontrollü iş yeri anlamına gelmektedir.

Yukarıdaki harfler eğer sigorta hizmet dökümünüzde yazıyorsa SGK'ya başvurarak bilgi alabilirsiniz. İlgili sigortalarınızın iptal olma ya da maaşlarınızdan kesintiye uğrama gibi durumları mevcuttur.

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2021, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER