SGK'dan Emekli Maaşı İle İlgili Açıklama Geldi!

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra artan emekli maaşlarına ilişkin bir açıklama geldi. Peki emekli maaşlarına yüzde kaç zam geldi? Emekli maaşları ne kadar oldu? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

SGK'dan Emekli Maaşı İle İlgili Açıklama Geldi!

Enflasyon rakamlarının açıklanması ile beraber Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sitesinden bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada emeklilere artan enflasyon rakamları ile birlikte Temmuz Aralık ödeme döneminde yüzde 9.17 fazla maaş verileceği Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından resmi internet site üzerinden yapılan bir açıklama ile duyuruldu. Memur maaşlarına da sözleşmelerde belirtilen tutarda zam verileceği açıklandı. Peki açıklamanın detaylarında neler yer alıyordu?

SGK TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

Enflasyon rakamlarının artması ile beraber Sosyal Güvenlik Kurumu emeklilere artan zam oranları ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yaptı. Sosyal Güvenlik Kurumu açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Temmuz ve Ocak aylarında ödeme tarihinden itibaren bir önceki altı aylık döneme göre TÜİK tarafından açıklanan en son temel yıllı tüketici fiyatları genel indeksindeki değişim oranı kadar artırılarak belirleneceğinin öngörüldüğünü ifade etti. TÜİK tarafından Ocak Haziran dönemine ilişkin TÜFE artışının yüzde 9.17 olarak belirlendiği SSK ve Bağkur gelir ve aylıkları Temmuz Aralık döneminde yüzde 9.17 arttırılarak ödeme yapılacağı açıklandı.Memur emekli aylıklarına ise Temmuz Aralık dönemi için yüzde 8.65 oranında artış yapılacağı açıklandı.

YORUM EKLE