SGK'dan Bayram İkramiyesi ve Maaş Kesintisi İçin Önemli Açıklama!

Sosyal Güvenlik Kurumu maaş kesintileri ve bayram ikramiyelerinin kesileceği yönünde yazılı ve görsel basında çıkan haberler üzerine çok önemli bir açıklama yaptı. Maaşlardan sağlık kesintisi olacak mı bayram ikramiyeleri iptal edilecek mi? İşte resmi açıklama

SGK'dan Bayram İkramiyesi ve Maaş Kesintisi İçin Önemli Açıklama!

Sosyal Güvenlik Kurumu Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden emeklilerin maaş ve ikramiyeleri üzerinde yazılı ve görsel basında çıkan haberler için bazı açıklamalar yapıldı. 2018 yılından beridir ödenen bayram ikramiyeleri ödenmeyecek haberleri gerçeği yansıtmadığı ifade edildi. 

SGK AÇIKLAMA YAPTI;

25 Şubat 2020 tarihli basın açıklamasına göre SGK'da çok konuşulacak çalışma şeklinde yer alan haberler üzerine açıklamaya göre Sosyal Güvenlik Kurumunun herhangi bir çalışma yapmadığı ifade edildi. Ayrıca bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı ifade edilen bayram maaş kesintileri ve maaşlardan kesinler ile ilgili resmi açıklamaları dikkate almalarında fayda olacaktır. 

Ne olmuştu? 24 şubat tarihinde ulusal bir haber kanalında  "emekliden yüzde 5 sağlk kesintileri yapılacak" haberleri yapılmıştı. Ayrıca SGK'dan bayram ikramiyeleri ile ilgili de bir çalışmanın olduğu ifade iddia edilmişti. Sondakika açıklamasına göre bu konuda yapılan haberlerin doğru olmadığı açıklandı.

Bu konudaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahattin patacı
Selahattin patacı - 1 yıl Önce

Tepkiler üzerine açıklama yapıldı ise doğrudur

Selahattin patacı
Selahattin patacı - 1 yıl Önce

Sen hele bi tıngırdat ses gelmez ise uygulamaya başla