Sandık Görevlileri Ücretlerini Ne Zaman Alabilecek?

Bu sene görevlilere ücretler elden verilmeyecek banka aracılığı ile ödemeler gerçekleştirilecek. Sandık kurulu başkanı, sandık üyesi ve seçim görevlisi ücretleri ne zaman yatacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Sandık Görevlileri Ücretlerini Ne Zaman Alabilecek?

24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçimleri kapsamında görev alan sandık kurulu başkanları, sandık üyeleri ve seçim görevlilerinin ücretlerini ne zaman alacağı konusunda kesin bir açıklama henüz yapılmış değil. Yapılan açıklamaya göre bu seneki seçim ücretleri Ziraat Bankası üzerinden yapılacak. Peki yapılacak ücret tutarı ne kadar?

NE KADAR ÜCRET YATIRILACAK

Seçimlerde görev alan sandık kurulu başkanı 3 günlük 306 lira, sandık görevlileri 2 günlük 186 lira ve bina sorumluları 306 lira ücret alacak. Ancak bu ücretler eğitim alan kişilere bu şekilde ödenecek. Henüz resmi ve kesin bir açıklama yapılmamış olsa da elde edilen bilgilere göre önümüzdeki haftadan itibaren seçimlerde görev alan kişilerin Ziraat Bankası hesaplarına ödemeler yapılmaya başlanacak. Seçimlerden önce Ziraat Bankası ile Yüksek Seçim Kurulu arasında anlaşmaya varılan protokole göre bu sene ücretler elden verilmek yerine seçimlerde görev alan kişilerin Ziraat Bankası hesaplarına yatırılacak. Seçimin daha sağlıklı bir ortamda yürütebilmesi için sandık görevlileri seçiliyor ve bu seçilen sandık görevlilerine verdikleri hizmet karşılığında belirli bir ödeme yapılıyor. Sandık görevlisi ücretleri ise aldığı göreve ve eğitim durumuna göre belirleniyor ve standart bir ücret uygulaması yapılmıyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet
Mehmet - 4 yıl Önce

Neyse