Rusya’ya 111 Bin İşçi Alımı Yapılacak! Rusya Başbakan Yardımcısı Açıkladı

Rusya Başbakan yardımcısı tarafından yapılan açıklamada çeşitli pozisyonlarda yabancı işçi alımı yapılacağı ve 2019 yılında istihdam edileceği aktarıldı.

Rusya’ya 111 Bin İşçi Alımı Yapılacak! Rusya Başbakan Yardımcısı Açıkladı

Rusya ülkemizle ilişkileri son dönemde iyiye giden ve çeşitli ticari, politik anlaşmalarıyla da faaliyetleri hız kazanan ülkelerden. İkili ilişkilerin ve karşılıklı ticaretin yoğun olduğu Rusya’ ya Rusya Başbakan yardımcısının açıklamalarına göre 111 bin yabancı işçi alımı gerçekleştirilecek. Bu işçiler, enerji, inşaat gibi 2019 yılı için Rusya’ da başlatılacak önemli projelerde görev alacak. Rusya’ da çok sayıda Türk işçi zaten çalışıyor. Öyle ki hemen hemen her alanda özellikle enerji, inşaat ve yapı ile alakalı işlerde Türk işçiler ve Türk şirketler ön planda. Son zamanlarda Rusya’nın havalimanı projelerinde de Türk işçiler ve şirketler ağırlıkta. Buradan hareketle Rusya’nın yakın zamandaki alımına en çok ticari anlaşmaları ve süreç izinlerinin kolaylaştırılması noktasında Türkiye’den alımlar yapılacaktır.

İNŞAAT, ENERJİ VE HAVALİMANI PROJELERİNDE TÜRK ŞİRKETLERİ ÖN PLANDA

Rusya içerisinde yürütülmekte olan oldukça önemli projelerde Türk işçilerin ve Türk şirketlerinin ön planda olduğu biliniyor. Öyle ki yakın zaman içerisinde Rusya' da enerji ve havalimanı gibi önemli projeler için de Türk şirketlerinin yeniden işbaşına geçtiği aktarılıyor. Bu projelerde binlerce Türk işçinin çalıştığını ve yeni projelerde de Türk işçilere yönelik bir alımın söz konusu olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor. Yakın zaman içerisinde Rusya’ya yapılacak bu alınlardan haberdar olmak ve başvuru bilgilerine erişmek için mobil uygulamalarımızı indirmeyi, Facebook grubumuza katılmayı unutmayınız.

iOS: Tıklayınız

Android: Tıklayınız

Facebook: Tıklayınız

YORUM EKLE
YORUMLAR
ibrahim isbilir
ibrahim isbilir - 2 yıl Önce

Kalıp fanyas sıva ısıtmalıyım ustasıyım 25yillik yurtdışında çalıştım turkmenistanda ekibim var sizinle çalışmak isterim bir kişi isterseniz oda olur formende olurum ararsanız sevinirim teşekkürler isterseniz tekte gelirim ibrahim işbilir 05302335723