Rusya’ya 111 Bin İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Kimler Başvuru Yapabilir

Rusya’ya belirli projelerde çalışmak üzere 111 bin yabancı işçi alımı yapılacak. İşte merak edilen Rusya iş imkanı ve bu açıklamaların tüm detayları...

Rusya’ya 111 Bin İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak? Kimler Başvuru Yapabilir

Geçtiğimiz günler itibariyle gündeme yansıyan önemli haberlerden birisi de Rusya’ya yapılacak olan yabancı işçi alımlarıydı. Yabancı işçi alımlarıyla alakalı olarak zaten gündemde OBM Türkiye’ nin de Türkiye’den işçi alımı yapacağı aktarılmıştı ancak henüz net olarak bu süreç hakkında bir adım atılmamış, resmî makamlar tarafından açıklama yapılmamıştı. Bu süreç henüz beklemedeyken, Rusya Başbakan yardımcısı tarafından önemli açıklamalar yapılarak Rusya’ya 111 bin işçi alımının gerçekleştirileceğine değinildi. İlgili açıklamalarda 2018 yılı itibariyle enerji, inşaat gibi büyük sektörlerde ve son derece önemli projelerde görev almak üzere yabancı işçi alımlarının gerçekleştirileceğine yer verildi. 

Rusya’da Türkler Ön Planda

Hali hazırda Rusya’da çok sayıda Türk şirketi ve çalışan bulunuyor. Bu şirketler oldukça önemli projelerde (havayolu, büyük yaşam merkezleri, altyapı çalışmaları vs.) görev yapıp, hizmet sağlıyorlar. Rusya’da gerçekleştirilecek 2019 yılı projelerinde de yine Türklerin ön olanda olması bekleniyor. Henüz bu süreçle alakalı ilanlar yayımlanmadı ancak Türkiye ve Rusya arasında son dönemlerde iyiye giden ikili ticari ve politik ilişkilerden dolayı yüklü miktarda Türk yabancı işçi alımının gerçekleşeceği ihtimali üzerinde duruluyor. Ticari anlamda ciddi projeleri bulunan iki ülke arasında böyle bir yabancı işçi alım sürecinin yaşanmasına muhtemel gözüyle bakılıyor. Yabancı işçi alımıyla alakalı tüm süreçleri takip ediyor, sizlere aktarıyor olacağız. Rusya 111 bin işçi alımı hakkında tüm detaylara erişmek ve ilk siz haberdar olmak için mobil uygulamalarımızı indirebilirsiniz.

Mobil uygulamalar için > Tıklayınız

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 22:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kemal Erdem
Kemal Erdem - 2 yıl Önce

İşçi alımları ne zaman yapılacak maaş ne kadar

Kerim
Kerim - 2 yıl Önce

Kardeş resmi bi bilgi olmadan böyle haber yapma sonra bekliyoruz