Rusya' ya 111 Bin İşçi Alınacak! İşte Başbakan Açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamaya göre, Rusya' ya 111 bin işçi alımı gerçekleştirilecek. Bu alımların detayları ve diğer bilgilere haberimizde yer verdik...

Rusya' ya 111 Bin İşçi Alınacak! İşte Başbakan Açıklaması

Ülkemizle ikili ilişkileri son dönemde iyiye giden, hem ticari hem de politik anlamda çok sayıda ortak projesi bulunan Rusya' nın; önemli projelerinde görevlendirilmek üzere 111 bin işçi alımı yapacağı aktarılıyor. Enerji, sanayi, petrol ve inşaat gibi önemli ve büyük kalemlerdeki projelerde zaten çok sayıda Türk şirketi ve işçisi görev alan Rusya projelerinin; 2019 yılı itibarinde 111 bin işçi alımı konusunda gündeme geleceği ifade ediliyor.

Başbakan yardımcısı açıkladı

Rusya Başbakan yardımcısı tarafından yapılan açıklamada 2019 yılı itibariyle yürütülecek önemli projelerde görev almak üzere 111 bin işçi alımı yapılması konusunda kararın oluşturulduğu ifade edildi. Açıklamada 111 bin işçi alımına yönelik çok sayıda önemli projeye yer verildi. Rusya' da yürütülen havaalanı, enerji, inşaat projelerinin çoğunda Türk şirketleri büyük rol oynuyor. Öyle ki son havaalanı projesinde de yine ihaleyi Türk bir şirket kazandı ve oldukça büyük çaplı bir proje bu şirket tarafından yürütülüyor. 2019 yılı itibariyle başlayacak olan projelerde de bu Türk şirketlerinin etkin rol oynayarak faaliyetlerini sürdüreceği bekleniyor. Başlayacak olan projelerden doğacak 111 bin işçi ihtiyacının büyük bir bölümünün Türkiye' den karşılanacağı düşünülüyor. Gündeme taşınan rusya işçi alımı konusunda süreçleri takip ediyor, sizlere aktarıyor olacağız. Sitemiz isinolsa.com üzerinden rusya iş ve rusya iş ilanı konularında tüm detaylara ulaşabilir, rusyaya işçi alımı konusundaki anlık gelişmelerden haberdar olabilirsiniz. Mobil uygulamalarımızı indirerek yayımlanması beklenen rusya iş ilanından ilk siz bildirim alarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulamalar için tıklayınız.

YORUM EKLE