Resmi Gazetede Yayımlandı Elektrik Fiyatlarına 1 Ağustos tarihinden İtibaren Zam Geldi!

Elektrik fiyatlarına zam geldi. Resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren 31 Ağustos tarihli karara göre 1 Ağustos tarihinden geçerli olmak üzere meskenlerde yüzde 9 oranında artış yaşanacak. Ayrıca doğalgaz fiyatlarına da zam haberi geldi.

Resmi Gazetede Yayımlandı Elektrik Fiyatlarına 1 Ağustos tarihinden İtibaren Zam Geldi!

31 Temmuz tarihili resmi gazetede yayımlanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 7987 sayılı kararına göre elektrik fiyatlarında artış yaşanacak.

ELEKTRİK ZAMMI!

Enerji piyasası düzenleme kurulunun kararında 1 Ağustos tarihinden itibaren geçerli olacak olan meskenlerde ve ticarethanelerde elektrik tutarlarının yeni oranları belirtildi. Buna göre konutlarda yüzde dokuz oranında zam yaşanacak. Ticarethanelerde ise yüzde ondört oranında artış ile elektrik kullanılabilecek.

Yeni tarifelerde elektrik kilovat saati 29,578 olurken, sanayi elektriğinin kilovat saati ise 24,479 oldu.

DOĞALGAZ FİYATLARINA ZAM!

Ayrıca BOTAŞ doğalgaz kullanımı için yaptığı açıklamada 44 aydır doğalgaz fiyatlarına artış yaşanmadığını belirterek, 2016 Ekim ayında yüzde 10 oranında indirim uygulandığını hatırlattı. Buna göre 1 Ağustos tarihinden itibaren yüzde dokuz oranında artış yapılacağını duyurdu. Buna göre 1 Ağustos tarihinden geçerli olmak üzere doğalgaz ve elektrik zammı yapılacak. Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz

İŞİN OLSA

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 15:59
YORUM EKLE