Resmi Gazete Duyurusu! Taşeronlara Ne Kadar İkramiye Ödemesi Yapılacak Açıklaması!

Resmi Gazete aracılığı ile sonunda taşeron işçilere ne kadarlık ikramiye ödemesinin yapılacağı duyuruldu. Peki taşeron işçiler ne kadar ikramiye ücreti alacak?

Resmi Gazete Duyurusu! Taşeronlara Ne Kadar İkramiye Ödemesi Yapılacak Açıklaması!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile hükümetin çalışmalarının sona ermesi ile birlikte ülkemizde istihdam eden taşeron işçilere kadro verileceği müjdesi kamuoyuna sunulmuştu. Geçtiğimiz günlerde Bakan Jülide Sarıeroğlu kamuya toplam bir milyon 20 bin işçinin geçirileceği müjdesini de verimişti.

Kamuya geçecek olan taşeron işçilere ne kadar ikramiye ödemesi yapılacak, kamuya geçecek taşeronlara verilecek maaş ikramiyesi ne kadar olacak gibi sorular artarken sonunda Resmi Gazete aracılığı ile kamuoyuna duyuru yapıldı. Yayımlanan yeni Resmi Gazete'de taşeron işçilere ne kadarlık ikramiyenin verileceği belirlenmişti. Peki detaylar nedir, ne kadar ödeme yapılacak?

TAŞERON İŞÇİLERE VERİLECEK İKRAMİYE BEDELİ

Resmi Gazete tarafından yayımlanan duyuru ile taşeron işçilere ne kadarlık ödemenin yapılacağı öğrenildi. Peki ne kadar ödeme yapılacak? Buna göre işçilere minimum 2 bin 200 lira verilmesi beklenmekte olup maksimum ise ortalama 4 bin lira civarında ödemelerin yapılacağı açıklandı. İlgili maksimum tutarda değişiklik olabilir ancak taşeron işçilere verilecek minimum ikramiye bedeli 2 bin 200 lira olarak duyuruldu. Taşeron işçiler kamuya geçecek, devlet güvencesi altında çalışacakları gibi artık devletten ikramiye ödemelerini de alarak ellerini ikramiye ücretleri aldıkları andan itibaren biraz daha rahatlatabileceklerdir.

İKRAMİYE ÜCRETLERİNİN NE ZAMAN ÖDENECEĞİ DUYURULDU!

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2018, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taseron
Taseron - 5 yıl Önce

Belediye şirketlerine geçecek işçiler ikramiye alacakmi

sevilay
sevilay - 5 yıl Önce

dönersermaye istiyoruz yeter kadroluların sırtımızdan dönersermaye almalarını istemiyoruz taşeron işçileri kadroya geçince döner sermaye istiyoruz hak iş uyuma hakkımızı savun yoksa sizin sendikanızdan istifa edecegiz

Davut
Davut - 5 yıl Önce

Hani saat 18:15 oldu hesabım yine 00000

Kübra
Kübra - 5 yıl Önce

Hangi taşerona yattı bu ikramiye. Biz göremedik.

Taşeron
Taşeron - 5 yıl Önce

Belediye şirketlerine geçecek taşeronlara ikramiye odenecekmi

Serkan Koç
Serkan Koç - 5 yıl Önce

Peki çaykurda çalışıyorum biz ne zaman kadro alacağız bizde istiyoruz

Taşeron mağdurları
Taşeron mağdurları - 5 yıl Önce

Kardesim 1milyon 20 bin teseron çalışanın minimum 300 bini hukunet karşıtıdır bunlari kadrolu mudurde yapsan mevcut hukumete oy vermez ama magdur durumda olan kapsamdisi kalan ve mevcut hukumeti cani pahasina savunan teseron isci magdurlari sizce saf ve fikirlerinde degisiklik olmayacakmi

Yener
Yener - 5 yıl Önce

Ne kadar yalan söylüyorsunuz bu gün ayı ,26 görecek ikram yatacak mi bakacaz