Recep Tayyip Erdoğan Ucuz Mazot için Konuştu

Cumhuriyet Halk Partisi'nin seçim vaatlerinden 1.5 liraya mazot söylemini eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan bizden önce mazot desteği diye birşey yoktu ve asıl olan icraattır diye konuştu. İşte ayrıntılar…

Recep Tayyip Erdoğan Ucuz Mazot için Konuştu

Recep Tayyip Erdoğan Ucuz Mazot için Konuştu

Recep Tayyip Erdoğan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu mazotun fiyatını 1.5 liraya indireceği yönündeki vaadinden dolayı isim vermeden eleştiride bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2003 yılında ilk defa biz başlattık ve bizden önce mazot desteği diye birşey yoktu. Şuan bazıları çıkmış mazot üzerinden çiftçimize selam vermeye mesaj göndermeye çalışıyor diye konuştu. Tayyip Erdoğan dün Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ATO Congresium’da düzenlenen Türkiye Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Projesi Uygulamaları Tanıtım Programı'na katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Yapılan etkinlikteki konuşmasında CHP’nin ucuz mazot vaadine tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları belirtti, bütün vatandaşlarımı 12 yıl öncesine götürmek suretiyle bir muhasebe yapmaya davet ediyorum ve 12 yıl önce Türkiye bu noktada neredeydi bugün nerede eğer laf kolay yaparsınız ama asıl olan icraat yapmaktır, peki ama şimdiye kadar ne yapıldıki. Zaten tarımın yıllardır çözüm bekleyen sorunlarını birer birer hali yoluna koyarken aynı zamanda sektörün rekabetçi yapısını da güçlü hale getirdik. On iki yılda üreticilerimize 70 milyar lira nakit hibe desteği verdik. Bunu bir kişiye vermedik tüm bu sektörde olan vatandaşlarımıza kuruluşlarımıza sağladık. Desteklerini kurumsal bir yapıya oturtarak etkinliğini artırdık bitkisel üretimden hayvancılığa kırsal kalkınmadan güvenilir gıdaya kadar pek çok farklı alanda 52 ayrı desteği hayata geçirmeyi sağladık. Örneğin mazot desteğini hep konuşuyorlar değil mi şimdi ben de konuşuyorum ve diyorum ki 2003’te ilk defa biz başlattık bizden önce mazot desteği diye bir şey yoktu ortada. Ama şuan bazıları çıkmış ve mazot üzerinden çiftçimize selam vermeye mesaj göndermeye çalışıyor ama bu hak gasbıdır ve böyle bir şeye müsaade vermeyiz. Çünkü bunu İlk defa biz başlattık diye konuşmasını sürdürdü.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE