Ramazan Öncesi Fiyatlara Yine Zam Geldi! Yüzde 20 Üzerinde Artış

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili tarafından gerçekleştirilen açıklamalarda, spekülatörler tarafından Ramazan öncesi kırmızı et ve tavuk eti fiyatlarına müdahaleler uygulandığı, fiyatların yüzde yirminin üzerinde artış gösterdiğine değinildi...

Ramazan Öncesi Fiyatlara Yine Zam Geldi! Yüzde 20 Üzerinde Artış

Her yıl Ramazan öncesinde yükselen et ve tavuk fiyatlarında bu yıl da yine şaşırtıcı tablolar ortaya çıktı.  Daha Ramazan gelmeden et ve tavuk fiyatlarında yüzde yirmi oranında zam yapıldı. Vatandaşların et ve tavuk alış fiyatlarına ciddi şekilde yansıyan bu artışın spekülatörler tarafından kasıtlı olarak her yıl belirli dönemlerde uygulandığı yönünde ifadeler kullanıldı. 

HER YIL FİYATLAR YÜKSELİYOR! YİNE ŞAŞIRTMADI

Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili  tarafından yapılan açıklamada Ramazan öncesinde tavuk ve kırmızı et fiyatlarının yüzde 20 oranında arttığını söyleyerek eleştirilerde bulundu. Açıklamasında her yıl olduğu gibi spekülatörlerin yine ortaya çıktığını ve daha Ramazan gelmeden fiyatlara etki etmeye başladıklarına değindi. Açıklamasında " Spekülatörler yine ortaya çıktı. Aylarca zam yapmadılar ama şu anda yüzde 20 zam geldi. Et geçen sene de bu sene de 46 TL'ydi; ancak 3-4 gündür fiyatların önünü alamıyoruz. Dana kıymayı esnafımız 50-52 TL arasında satıyor. Tavuk etinin fiyatı da 11 ile 12 TL arasında. Pahalı mı? Evet, pahalı. " şeklinde konuştu.

VATANDAŞLAR NASIL TAVUK VE KIRMIZI ET TÜKETECEKLER?

Fiyatlarda yüzde 20' nin de üzerinde bir zam olduğunu, vatandaşların et ve tavuk tüketmesinin mümkün olmadığını, kasapların da bu noktada zincir marketler nedeniyle ciddi sıkıntılar yaşadığını belirten Türkiye Kasaplar Federasyonu Genel Başkan Vekili Osman Yardımcı " Yüzde 20'nin üzerinde zam geldi. Ramazan ayında zamma karşıyım. 2 kilogram gelen bir tavuk 30 TL tutarsa patates soğan alınca eder 40 TL. Bir tencere yemek 50 TL olunca insanlar nasıl alsın? " ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Nisan 2019, 09:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esnaf Ali
Esnaf Ali - 4 yıl Önce

Ramazan ayi gelsinde satiş yapalim başka zaman satilmiyor