Paranızı Bankalara Bırakmayın Son 45 Gün

15 Haziran’a kadar Zaman aşımına uğramış hesapların kapatılması gerekiyor. Eğer bu tarihe kadar hesabınızı kapatarak paranızı almazsanız, hesap Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na devredilecek. İşte ayrıntılar...

Paranızı Bankalara Bırakmayın Son 45 Gün
Paranızı Bankalara Bırakmayın Son 45 Gün
10 yıl içinde alınmayan bankalar nezdindeki, katılım fonu, mevduat, alacak ve emanetler 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu’nun 62. maddesine göre zamanaşımına giriyor. Eğer bu süre içinde hesap kapatılmazsa zaman aşımına uğrayan hesap ve para Tasarruf Mevduatı sigorta Fonu’na gelir olarak kaydediliyor. Her yıl Şubat ayında //www.zamanasimi.org/tbb internet sitesi Türkiye Bankalar Birliği tarafından aktif hale getiriliyor. Vatandaşlar bu adresten kendilerine ait zaman aşımına uğramış hesap olup olmadığını sorgulayabiliyor. Mayıs sonuna kadar site üzerinden zaman aşımına uğramış bir hesabın olup olmadığı öğrenilebilecek. Eğer yaptığınız aramada adınıza açılmış ve zaman aşımına uğramış bir hesabınız varsa bu hesabı kapatmak için son tarih 15 Haziran 2015. Bu tarihe kadar ilgili banka şubelerine kimliğinizle giderek hesabınızı kapatabilirsiniz.  
Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2016, 21:26

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE