Özhaseki' den Öğrencileri Sevindirecek Açıklama: " Yarı Fiyatına Olmalı "

AK Parti Ankara adayı Mehmet Özhaseki yaptığı konuşmasında, bilet fiyatlarının öğrenciler için tam bilet fiyatının yarısı kadar ücretlendirmeyle satılması gerektiğini ifade etti...

Özhaseki' den Öğrencileri Sevindirecek Açıklama: " Yarı Fiyatına Olmalı "

Özhaseki “Yapılması icap edep öğrenci taşımalarının, normal tam bilet fiyatlarının yarısı olmasıdır” dedi. Ak Partinin Ankara belediye başkan adayı olan Mehmet Özhaseki, Ak parti Genel Merkezinde televizyon, gazete ve haber ajanslarının Ankara temsilcileriyle kahvaltıda bir araya geldi.

ÖZHASEKİ’NİN YAPTIĞI SUNUMDAN SATIR BAŞLARI

Su faturalarının yüksek geldiğini belirten ve bu yönde herhangi bir vaadinin olup olmadığıyla ilgili yöneltilen soru üzerine Özhaseki, su fiyatlarının indirilmesine ilişkin çalışmalara uzun süredir devam ettiğini söyledi. Mehmet Özhaseki, Çamlıdere Barajı’ndan kaynak suların, Devlet Su İşlerinin yaptığı 32 kilometrelik hattın tamamlanmasıyla belediyenin yakında Ankara’ya vereceğini söyledi. Ankara' nın şuan itibariyle su fiyatlarında yüzde 30 oranında bir indirime gittiğini aktararak " Önümüzdeki günlerde Gerede suyu da devreye girdikten sonra bir hesap daha yaparız. Ancak şimdilik böyle bir hesap doğru olarak gözüküyor. " şeklinde konuştu.

ÖĞRENCİLERİ SEVİNDİREN AÇIKLAMA

Mehmet Özhaseki' nin bilet fiyatlarıyla alakalı olarak yaptığı açıklama öğrencilerden büyük ilgi gördü. Özhaseki konuşmasında " Orada yapılması icap eden öğrenci taşımalarının normal tam bilet fiyatlarının yarısı olmasıdır. Şu anda 2,5 lira civarında tam bilet fiyatı var. 1,75 lira gibi öğrenci fiyatları. Bunu da yarıya düşürmek doğru diye düşünüyorum. İnşallah belediyemiz bugünlerde bir karar alır, bunu da yapar. Öyle ümit ediyoruz. Çünkü benim mühür elimde değil şimdi. Ben sadece tavsiye edebilirim. Mustafa Bey arkadaşımıza rica edebilirim. İnşallah o da yaparsa bundan büyük bir mutluluk duyarız. " şeklinde aktardı. Ankara' da dolmuş fiyatlarıyla alakalı olarak da vatandaşların talepleri ve istekleri bulunduğu biliniyor. Özellikle dolmuşların fiyatının Ankara' da 3 TL olması, öğrencilerin çok tepkisini çektiği kadar vatandaşların da tepkisini çekiyor. Bu noktada da Ankaralı vatandaşların bir düzenlemeye ihtiyaç duyduğu sosyal medya paylaşımlarından görülüyor. Öğrenci fiyatı 2 TL olan dolmuş taşıma ücretlerinin, öğrenciler için 1.5 TL olarak fiyatlandırılması da isteniyor...

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 12:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE