Öğrenci Affı ve KYK Borcu Kanun Teklifi TBMM'de Son Gelişmeler!

TBMM'de görüşülen öğrenci affı için kanun teklifi oylamadan red kararı geldi. Diğer yandan KYK borç silinmesi ve KYK borçlarının faizsiz ertelenmesi konusunda TBMM'ye teklif sunuldu. Son gelişmeler haberde.

Öğrenci Affı ve KYK Borcu Kanun Teklifi TBMM'de Son Gelişmeler!

KYK Borçları ve öğrenci affı ile ilgili yeni gelişmeler!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunulan yeni kanun teklifleri görüşülerek karara bağlanmaya devam ediliyor. Kredi Yurtlar Kurumuna borcu olan vatandaşların KYK borçlarının silinmesi konusundaki taleplerini gerek sosyal medya üzerinden gerek Türkiye Büyük Millet Meclisi huzurunda yer yer gündeme geliyor. KYK borç kanun teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi bütçe komisyonuna gelerek yüksek öğrenim kredi ve yurt hizmetleri kanunda değişiklik yapmasına ilişkin bir teklif sunuldu. Teklifte öğrenim kredilerinin borçlarını daha rahat ödeyebilmeleri öngörülmektedir. Kanun teklifine göre Kredi KYK borçları faizsiz olarak ertelenmesi istenmektedir. Konya milletvekili Abdulkadir Karaduman tarafından TBMM'ye sunulan teklif yakın zamanda komisyondaki görüşmelerin tamamlanması ile birlikte genel kurulda görüşülecektir.

ÖĞRENCİ AFFI TBMM’DE OYLANDI!

Diğer bir gelişme ise öğrenci affını bekleyenleri ilgilendiren bir teklif görüşmeleri gerçekleşti. Adana Milletvekili İsmail Koncuk tarafından sunulan kanun teklifinde birçok milletvekili söz olarak önerge üzerinde detaylı konuşmaya gerçekleştirildi. Milletvekilleri eğitim hakkının kullanılması için öğrencilere yapılan desteklerin devam edildiğini,  Bursların, KYK imkanlarının, üniversitelerdeki eğitim imkanların her geçen gün arttırıldığı vurgulandı. Bazı öğrencilerin eğitimi terk etmek zorunda kalmaları ya da eğitime ara vermelerinin hiçbir milletvekilinin gönlün razı olmadığı ifade edildi. Yapılan tüm açıklamalar sonucunda önerge Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde oylamadan red kararı çıktı.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2020, 00:24

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Melike
Melike - 1 ay Önce

Zor durumda olduğumuz ortada.. İş bulamıyoruz, bulsak evlenemiyoruz borçtan dolayı...

Melike
Melike - 1 ay Önce

Öğrenciler ne kadar zor durumda olduklarını b

Melike
Melike - 1 ay Önce

Öğrencilerin ne kadar zor durumda oldukları ortada.. İş bulamıyoruz, bulsak evlenmiyoruz borçtan

Serdar
Serdar - 1 ay Önce

Ben yüksek lisans öğrencisiydim, şuan inşatta çalışıyorum. Bilmiyorum belki bende kolay konuları araştırıp mezun olmaya baksaydım mı? Belki bu halde olmazdım. Kimin hatası, niye böyle oldu... Açıkçası ben hedefimden vazgeçmem. Sadece red oy verenlerin vijdanına soruyorum: yüksek lisans öğrencisinin inşatlarda çalışmasına gönlünüz el veriyor mu? Eğer el veriyorsa sıkıntı yok. Ben tekrar kazanırım tekrar okurum aynı bölümü yazık diyerim sadece bana yapılanlara