National Geographic’in yeni sahibi belli oldu!

Rupert Murdoch, National Geographic'i satın alıyor. National Geographic 127 yıl sonra el değişiyor. Rupert Murdoch,National Geographic’in efsanevi dergisini ve televizyon kanallarını da satın alıyor

National Geographic’in yeni sahibi belli oldu!

Rupert Murdoch, National Geographic'i satın alıyor. National Geographic 127 yıl sonra el değişiyor. Rupert Murdoch,National Geographic’in efsanevi dergisini ve televizyon kanallarını da satın alıyor.

 

“National Geographic Society” tarafından yapılan açıklamada, “21st Century Fox” şirketinin, kanal ve derginin yüzde 73 hissesini 725 milyon dolara satın aldığını duyurdu.Kar amacı gütmeyen bir holdingin 27’lik hissesiyle birlikte dergi ve kanallar, “National Geographic Partners” adıyla yeni bir şirket tarafından yönetilecek.

 

Bu sayede, 1888’de kurulan National Geographic’in, bilim, keşifler ve eğitim konusundaki desteklerini büyütmesi için yaklaşık 1 milyar dolarlık ek kaynak sağlamış olacağı belirtiliyor.

 

Yeni oluşum, grubun dijital yayınlar, seyahat organizasyonları, kitaplar, haritalar ve lisans operasyonlarını da kontrol edecek. National Geographic Society’nin 20 yıllık yöneticisi Declan Moore, National Geographic Partners’ın da CEO’su olacak.

 

 National Geographic Müzesi, forumlar ve ilgili programlar ise, National Geographic Society’nin sorumluluğunda kalacak.

 

 Hürriyet

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE