Mustafa Boydak'dan Şoke Eden Cemaat Açıklaması

BOYDAK Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak, isimlerinin cemaat ile alınmaması için TUSKON'la olan ilişkilerini bitirdiklerini açıkladı. Bilindiği üzere TUSKON'A geçtiğimiz gün polis ekipleri tarafından baskınlar yapılmıştı.

Mustafa Boydak'dan Şoke Eden Cemaat Açıklaması

BOYDAK Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Boydak,  isimlerinin cemaat ile alınmaması için TUSKON'la olan ilişkilerini bitirdiklerini açıkladı. Bilindiği üzere TUSKON'A geçtiğimiz gün polis ekipleri tarafından baskınlar yapılmıştı.


Boydak Holding Başkan Vekilli ve Kayseri Sanayi Odası Başkanı Mustafa Boydak, paralel yapıya bağlı iş adamları örgütlenmesi Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'na (TUSKON) yapılan operasyonların ardından bir açıklama yaparak, gruba bağlı iş adamlarının birlikle olan ilişkilerini kestiğini duyurdu. Boydak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada bundan böyle herhangi bir cemaat ve camia ile anılmak istemediklerini belirterek, "Çeşitli STK'larda şirketlerimiz adına görev alan arkadaşlarımız ilgili kurumlardaki konumlarını gözden geçirmiş olup eksiklerini tamamladılar. Kamuoyunda soru işareti oluşan STK'lardan arkadaşlarımız teşekkür ederek şirketlerimizin üyeliklerini sonlandırmak yoluna gitmişlerdir. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi devlet mekanizması dışında herhangi bir farklı yapılanma içinde görünmeyi kabul etmemiz mümkün değildir. Bundan böyle hiçbir tüzel veya gerçek kişiler ismimizi herhangi bir camia cemaat v.s ile anmamalıdır. Kurumsal ilkelerimize saygı bekliyoruz" dedi. Sözlerini "Ekonomik konularda elbette söyleyeceklerimiz gördüğümüz eksiklikleri ifadelerimiz hükümetimizden özel sektör olarak taleplerimiz olacaktır" tamamlayan Boydak, Twitter'dan Boydak ile ilgili açıklamalar yapmaya devam edeceğini bildirdi.

GÖZALTINA ALINMIŞTI

Boydak Holding Kayseri'de paralel yapıya düzenlenen operasyonla gündeme gelmişti. Operasyon kapsamında  Boydak Holding CEO'su Memduh Boydak'ın da bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. Boydak, ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. 
Boydak Holding bünyesinde aralarında İstikbal, Bellona, Hes Kablo'nun da bulunduğu toplam 41 şirket var. Bu şirketlerin 7'si Türkiye'nin en büyük 500 sanayi kuruluşu listesinde yer alıyor. Yaklaşık 14 bin çalışanı bulunan Boydak Holding, 2014 yılında 6,5 milyar TL ciroya ulaşmıştı. Holding bu yıl ise 7,2 milyar TL'lik ciroyu hedefliyor. 


Devletin ve hükümetin desteğiyle bugünlere geldik


Açıklamasında "Devletimizin ve hükümetlerin destekleriyle bugünlere geldik" diyen Boydak, "Boydak Holding ve bağlı şirketlerin tamamı devletimizin kurum ve kuruluşlarına saygıyla bağlıdır. Tüm mensuplarımız ve yöneticilerimiz grubumuzun kurumsal duruşuna saygı duymakta, var gücü ile başarıya endeksli herkes çalışmaya devam ediyor. Bundan sonra da aynı tempoda azim ve kararlılık ile yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 13:14

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE