MHP Vekili Kalaycı: "Vatandaşlar geçimini borçla kredi kartıyla sağlamaktadır"

MHP milletvekili Mustafa Kalaycı, TBMM' de yaptığı konuşmasında asgari ücretli vatandaşların durumuna değinerek, kredi kartı ve borçla geçindiklerini ifade etti... MPH vekilinin açıklamalarının detayları haberimizde...

MHP Vekili Kalaycı: "Vatandaşlar geçimini borçla kredi kartıyla sağlamaktadır"

Bir türlü çözülemeyen ve çeşitli tartışmaların odak noktası olan asgari ücret tespit sürecine yönelik çok sayıda vekil ve makam tarafından açıklama yapılmaya devam ediliyor. Asgari ücret tespit komisyonunun çalışmaları asgari ücretin belirlenmesi noktasında hala çözüme kavuşamamışken, vekiller tarafından vatandaşların seslerine kulak verilmesi gerektiği yönünde çağrılar yapılıyor. Gündeme yansıyan açıklamalarda odak nokta asgari ücret olurken, ekonomideki zorluklar ve vatandaşların geçim problemleri de gündeme taşınmaya çalışılıyor. Asgari ücret tespit komisyonu tarafından gerçekleştirilen üçüncü toplantı sonrasında da vatandaşların beklediği düzeyde rakamların çıkmayışı, çok sayıda vekili harekete geçirmiş durumda. Asgari ücret konusundaki hararetli ve yüksek tansiyonlu gündeme MHP vekili Kalaycı da katıldı. MHP vekili TBMM grup toplantısında asgari ücret sürecine yönelik açıklamalar gerçekleştirildi.

Vatandaş kredi kartıyla, borçla geçiniyor

MHP vekilinin açıklamalarında asgari ücretli vatandaşın zorluklarla mücadele ettiğini, geçimini kredi kartıyla, borçlarla sürdürmeye çalıştığını ve bu vatandaşların seslerine kulak verilmesi gerektiğini aktararak, vatandaşların asgari ücret sürecine yönelik taleplerinin karşılanması gerektiğini vurguladı. Açıklamasında " Hayat pahalılığı, geçim zorlukları, ekonomik sıkıntılar her insanımızı olumsuz etkilemiştir. Vatandaşlarımız nimette en arkada, külfette en önde olmamalıdır, bu işleyiş, bu haksız süreç mutlaka değişmelidir. Çalışanlar ve emekliler aldıkları aylıkla ay sonunu getirememektedir. En büyük sorunları geçim zorluğudur. Çalışanlar ve emekliler geçimini borçla, kredi kartlarıyla, tüketici kredileriyle sağlayabilmektedir. " ifadelerini kullandı.

Asgari ücret sürecine yönelik tüm gelişmeleri takip ederek sizlere aktarmaya devam ediyor olacağız...

YORUM EKLE