MHP' den FLAŞ EYT Açıklaması: "Yerel seçimlerden önce..."

Milliyetçi Hareket Partisi' nden (MHP) flaş bir emeklilikte yaşa takılanlar açıklaması gerçekleştirilerek, yerel seçimlerden önce çıkmasının en büyük arzularından biri olduğu yönünde ifadeler kullanıldı.

MHP' den FLAŞ EYT Açıklaması: "Yerel seçimlerden önce..."

Emeklilikte yaşa takılanlar konusunda dün TBMM' de İYİ Parti tarafından yapılan sert eleştiriye yer vermiş, seçim öncesinde verilen sözlerin tutulmasının istendiğini sizlere aktarmıştık. EYT açıklamalarına yönelik bu sert gündemin ardından Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) tarafından da önemli ifadeler kullanıldı. EYT teklifinin verildiğini ve sonuna kadar bu tekliflerinin arkasında duracaklarını ifade eden MHP tarafı, eyt probleminin yerel seçimler öncesi çözülmesi konusunda istekleri olduğunu aktardılar. Konuya yönelik olarak MHP' den yapılan açıklamada " EYT, Milliyetçi Hareket Partisi üzerinden gündem yaratmak isteyen, ama halkımıza ya da milletimize sunacakları bir şeyler olmayan, sadece bilerek sulandırıp sulandırıp ortaya konulan önemli bir yaradır. Ben de EYT mağduruyum. Ben de 98'de sigorta başlangıcı olan biriyim. Ben de bu yasayı bekliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak yasa teklifini verdik ve sonuna kadar arkasındayız. Ama bir yasanın geçebilmesi için, bakın biz mecliste farklı partileriz. Mecliste 5 grup var. Bu grupların hepsinin onayı alınarak ve uygun zamanda verilmesi lazım. Yasa teklifini şartlar oluşmadan, uygun zaman olmadan verirsek sonuç alamayız. " ifadeleri kullanıldı.

İYİ Parti sert eleştirip " Adam olun, sözünüzü tutun. " demişti

İYİ Parti' nin sert eleştirilerinin ardından gündeme yansıyan bu konuyla alakalı MHP tarafından da çözüm sürecine istekli oldukları yönünde bir ifade kullanıldı, bu açıklamalar kamuoyu gündemine yansıdı ancak EYT' li vatandaşlar henüz bir çözümün üretilmediğine, yerel seçimlerde AK Parti tarafının kendilerine ihtiyacı olduğunu ve emeklilikte yaşa takılanların AK Parti' ye oy vermeceğini ifade ettiler. Emeklilikte yaşa takılanlarla alakalı sürecin ne zaman çözüleceği merak konusu haline dönmüşken, vatandaşların sosyal medya platformları üzerinden seslerini duyurma çabaları da devam ediyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
E    y      t       cikmali
E y t cikmali - 3 yıl Önce

E y t cikmali bu insanların hakki

SIRADAKİ HABER