Mevduat Faizleri Yükseldi! Bankalar Yüzde 15 Faiz Geliri Veriyor!

Bankalar, Merkez Bankasının faiz artırımı sonrasında vadeli hesap faizlerini artırdı. Yüzde 15'den fazla faiz geliri veriyor.

Mevduat Faizleri Yükseldi! Bankalar Yüzde 15 Faiz Geliri Veriyor!

Merkez Bankası tarafından geçtiğimiz günyapılan duyuru ile faizler 475 baz puan artırıldı ve yüzde 15 seviyesine ilerletildi. Bu haberden sonra dolar, altın, euro düşerken bankalarda harekete geçti ve gün içerisinde mevduat hesapların faiz oranlarını yani vadeli hesap faiz oranlarını artırdı. Şu anda bankaların pek çoğu yüzde 15'ten daha fazla faiz oranı vermektedir. Sizler için bankalar göre mevduat faiz oranlarına ilişkin detaylı haberimizi yaptık.

100 Bin TL'ye Ne Kadar Kazanılır?

Şu anda bankalara 100 bin TL ve 30 günlük vade süresi ile yatıran bir vatandaş en yüksek en yüksek kazancı Cepte TEB ile yapmaktadır. Yüzde 15,50 faiz oranı ile Cepte TEB 30 günde 1.210 TL gibi bir ücret vermektedir.

Diğer bankalara bakıldığında ise Fibabanka, Alternatif Banka, ING Bank, yüzde 15 faiz oranı ile 1.120 TL vermektedir. Sırasıyla Vakıfbank 14,75, Halkbank 14,25, Finansbank 13,85, Ziraat Bankası ise 13,50 faiz oranı vermektedir. Faiz oranları yüzde 10 ile yüzde 12 arasında dolaşırken Merkez Bankasının faiz oranlarını artırmasından sonra kamu bankaları harekete geçti ve şu anda en yüksek kamu bankası faiz oranı Vakıfbank aracılığı ile yüzde 14,75'ten sağlanmaktadır. Özel bankalarda henüz bir hareketlilik yaşanmıyorken önümüzdeki hafta içinde özel bankalar faiz oranlarını daha da yükseltebileceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan demir
Hakan demir - 2 yıl Önce

Zaten ing mb kararı öncesi de %15 veriyordu ki hiçbir değişiklik olmadı insanları kandırmayın

Ali özkan
Ali özkan - 2 yıl Önce

Bankalar faiz kararından önce de aynı faizi veriyordu. Faiz kararından sonra hiçbir banka faizi yükseltmedi.Yalan haber yapmayalım.

Adanalı
Adanalı - 2 yıl Önce

Bankalar yalancı