Merkez Bankasının Anketinden Emekli Maaşı Zammı 344 Tl Çıktı!

Eylül ayı beklenti anketi açıklandı. Merkez Bankası tarafından yapılan ankete göre Emekliler 344 Tl maaş zammı alacaklar. SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı Emeklilerini ilgilendiren gelişmeler haberde.

Merkez Bankasının Anketinden Emekli Maaşı Zammı 344 Tl Çıktı!

Kamu kurumlarında çalışan memurlar ile SSK, Bağkur ve Emekli Sandığından emekli olan vatandaşların yılda iki kez aldıkları maaş zamlarının ne kadar olduğu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Pandemi döneminde açıklanan ekonomik istikrar kalkınma programı ile en düşük emekli maaşı 1500 Tl oldu. Buna göre maaş zammı ne kadar olacağı konusunda Merkez Bankasından Eylül Beklenti anketinde bir rakam paylaşıldı.

ENFLASYON ARTIŞI;

Emekli maaş zammı için 2021 yılı Ocak ayında ne kadar maaş zammı yapılak. Merkez Bankası enflasyon tahmini ile beklenti anketlerinde paylaşılan ilk verilere göre tahminler enflasyonun yüzde 11.46 olacağı yönünde. Bağkur ve SSK emekli maaşları yüzde 5.4 oranında gerçekleşmesi bekleniyor. Bu rakamlara göre 344 Tl maaşlarda artış gerçekleştirilecek.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI NE KADAR OLACAK?

Beklenti anketine göre hesaplanan artışın gerçekleşmesi halinde en düşük 1844 Tl en yüksek ise net 6 bin 375 Tl olarak hesaplanması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2020, 00:32
YORUM EKLE