Merkez Bankası Kredi Kartı Faiz Oranlarını İndirdi!

Önemli gelişme! Resmi gazetenin 28 Aralık sayısında kredi kartı faiz oranlarında yeni bir düzenleme yer aldı. Buna göre Merkez Bankası Kredi kartı azamı faiz oranlarını düşürdü. İşte gelişmeler..

Merkez Bankası Kredi Kartı Faiz Oranlarını İndirdi!

Merkez baknasından kredi kartı kullanıcıları yakından ilgilendiren önemli tebliğ kararı açıklandı.

BKM verilerine göre kredi kartı kullanıcısı sayısı 227,2 milyona erişti.  Resmi gazetenin 28 Aralık 2019 tarihli sayısında kredi kartı faiz oranlarında yeni bir düzenleme yer aldı. Buna göre Merkez Bankası Kredi kartı azamı faiz oranlarını düşürdü. Yabancı para cinsinden ve Tl cinsinden alınacak olan faizi oranlarında yeni düzenleme sonrasında gecikme faizinde düşüş 3 ay geçerli olacak.

KREDİ KARTI GECİKME FAİZİ DÜŞÜRÜLDÜ;

Tl cinsinden azami aylık gecikme faizi daha önce 2 iken yeni düzenlemede 1.70 olarak açıklandı. Diğer yandan Yabancı para cinsinden aylık azami faizi oranı ise 1.28 iken yeni düzenleme sonrası 1.12 olarak açıklandı. Kredi kartı işlemlerinde yabancı para cinsinden gecikme faizi ise 1,68 iken 1,42 olarak değiştirildi.

DÜZENLEME NE ZAMAN GEÇERLİ OLACAK?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından açıklanan kredi kartı işlemlerindeki uygulanacak olan azamı faizi oranları hakkındaki tebliğ 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren uygulanacak.

İŞİN OLSA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Osman
Osman - 2 yıl Önce

İnsan haklari diye bi kanun vardi yanilmiyosam1000 tl kirada oturan halk 2.300 nasil gecincek soylermisinz size gore hava hos bide iscinin yasantisina bakin Allah buyuk sizde yokluk gormedinz gorsenz anlardinz yasayan anlar...