Memurlara Ne Kadar Zam Geliyor?

Memurlar 2019 yılı Ocak ayında ne kadar zam alacaklarını merak etmeyi başladı. Peki bununla ilgili bir gelişme var mı? Memurlara ne kadar zam yapılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Memurlara Ne Kadar Zam Geliyor?

Enflasyon rakamlarının belli olmasından sonra memurlar Temmuz ayı zamlarını aldı ancak 2019 yılının Ocak ayında da maaşlarına ne kadar zam yansıyacağını merak ediyor. Temmuz ayında memurlara yapılan zam ile birlikte aile yardımı da dahil olmak üzere en düşük memur maaşı 2 bin 893 Türk lirasından 3 bin 133 Türk lirasına yükseldi. Peki memurlar 2019 yılının ocak ayında ne kadar zam alacak? Bununla ilgili bir açıklama var mı?

İŞTE DETAYLAR

Enflasyon rakamlarının belli olmasının ardından memur maaşları Temmuz ayından itibaren 2 bin 893 Türk lirasından 3 bin 133 Türk lirasına yükseldi. 1'inci derecenin 4'üncü kademesindeki öğretmen maaşı 3927 Türk Lirasından 4247 Türk Lirasına, 8'inci derecenin 1'inci kademesindeki polis memuru maaşı 4457 Türk Lirasından 4823 Türk Lirasına çıktı. Memurlar zamlı maaşlarını almaya başlarken 2019 yılı Ocak ayında yapılacak zamlarla ilgili ip uçları da belli olmaya başladı. Ocak ayında toplu sözleşme kapsamında memurlara yüzde 4'lük bir maaş artışı yapılacak. Merkez Bankasının anketlerine göre 018'in ikinci yarısında enflasyonun yüzde 4,31 çıkması tahmin ediliyor. Bu tahmin gerçekleşirse, memurlara yüzde 4 oranında zamma ilaveten yüzde 0.81 oranında fark oluşacak. Böyle bir durum olması durumunda ise memurların alacağı zam oranı yüzde 4.81 olacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE