Memurlara Bayram İkramiyesi Talebi

Türkiye Kamusen Başkanı Önder Kahveci kamu gündemi ile ilgili olan konuşmasında memurlara bayram ikramiyesi talebinde bulundu.

Memurlara Bayram İkramiyesi Talebi

Türkiye Kamusen Başkanı Önder Kahveci: “Ramazan Bayramı İkramiyesi Memurlara da Verilsin!”

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanlığı seçiminden önce emeklilerin bayramlarda önce ikramiye almasına yönelik bir vaat verilmiş ve daha sonra hayata geçmişti. Bu karar üzerine tüm emekliler 1000 TL olarak belirlenen yardımı bayramlardan önce almıştı. Bu talep bu yıl da Türkiye Kamusen Başkanı Önder Kahveci tarafından farklı bir boyuta taşındı.

Memur Maaşları Zam Oranı

Bilindiği üzere memur maaşları son zamla birlikte ekonomik krize karşı oldukça erimişti. Bunun önüne geçmek adına Başkan Önder Kahveci’nin talebi biraz olsun memurların yüzünü güldürebilir. İstanbul seçimlerinin de yenilendiği şu günlerde talep yarışları söz konusu olacağı için memurlara bayram ikramiyesi talebi dikkate alınabilir diye düşünüyoruz.

Bayram İkramiyesi %26 Artabilir

Biliyorsunuz ki emeklilerin aldığı bayram ikramiyesi 1000 TL olarak belirlenmişti. Ancak CHP tarafından bu ikramiyeye zamlar karşısında eriyen ikramiyeyi kurtarmak için %26 zam yapılması teklif edildi. Memurlar için yapılan bu teklif zamla birlikte binlerce Kamu çalışanınız ilerleyen günlerde yüzünü güldürebilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 12:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ersin
Ersin - 4 yıl Önce

Tüm memurları verilse iyi olur gerçi cahillerin gözünde memur çok para alıyor ama

kamuran
kamuran - 4 yıl Önce

Asgari ücretin 2 katı alan memurlara esnek calısma saatlerı ıkramıyeler prımler ama işçiye hiçbişey yok helal olsun be