Memur ve Emekli Memurlara Ne Kadar Zam Yapılacak?

Ocak ayında çifte zam alan ve Temmuz ayında zam yapılıp yapılmayacağını merakla bekleyen memur ve memur emeklilerine sevindirici haber geldi. Temmuz ayında zam yapılacak peki maaşlar ne kadar olacak?

Memur ve Emekli Memurlara Ne Kadar Zam Yapılacak?
Memur maaşlarının ve emekli memur maaşlarının yıllardır düşük olduğu söylenmektedir. Tabi ki hükümet ve Maliye Bakanlığı yaptığı çalışmalar ile maaşları denge de tutmaya çalışıyor ancak yine de pek memurlar tatmin olmuş değil.

Ocak ayında memurlar çifte zam ile karşılaştı ve bu haber onlara oldukça sevindirici geldi ancak bazı söylemlerde olmadı değil. Örneğin yapılan görüşmeler sonrası memur ve memur emeklilerine temmuz da zam yapılmayacak ve temmuz zammının da Ocak ayında verildiği yönünde bazı ifadeler kullanıldı ancak Memur-Sen'in verilerini incelediğimiz de Temmuz ayında yeni bir zammın daha yapılacağı kesinleşti.

Peki Memur ve Memur Emeklilerine Ne Kadarlık Zam Yapılacak

Maliye Bakanlığı ya da hükümetten yazılı ya da sözlü olarak resmi bir açıklama yok ancak Memur-Sen yaptığı görüşmeler ve incelemeler sonucu maaşlara yapılacak ortalama zammı internet sitesinden açıklamış durumda.
Söz konusu Temmuz zammı ile memurların maaşına %5'lik bir zammın yapılacağı belirtildi. Enflasyon konusundan da memurlara zam yapılıp yapılmayacağı konusu söyleniyor ancak resmi bir açıklama yok. %5 zam ile en düşük memur maaşı 2 bin 140 lira olacak

Buna göre memur emeklilerinin ise en düşük maaşı bin 701 lira olacak

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE