MEGİP ile Günlük 61 TL Harçlık

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında ülkenin çeşitli yerlerinde buluşmalar düzenleniyordu. Bu buluşmaların üçüncüsü de Ordu'da gerçekleştirildi. İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya istihdamla ilgili hangi açıklamalarda bulundu? Kimlere harçlık verilecek? Haberimizin devamında detaylara ulaşabilirsiniz.

MEGİP ile Günlük 61 TL Harçlık

Milli İstihdam Seferliği kapsamında ülkenin çeşitli illerinde buluşmalar düzenleniyor. Üçüncü kez yapılan istihdam buluşması Ordu'da gerçekleşti. İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya istihdam üzerine açıklamalarda bulundu. Uzunkaya açıklamasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderlik ettiği istihdam seferberliği ile birlikte rekorlar kırılarak istihdam sağlandığını belirtti. Peki Cafer Uzunkaya verilecek olan harçlık ile ilgili hangi açıklamalarda bulundu?

İŞTE MEGİPLE VERİLECEK OLAN 61 LİRA HARÇLIK

İŞKUR Genel Müdürü Cafer Uzunkaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde başlatılan istihdam seferberliğinde bazıları başaramayacağımızı söyledi, inanmak istemedi, böyle bir şeyin mümkün olmadığını yapılamayacağını söylediler ama bu milletin bazı kişilerin imkansız dediği şeyi başardığını ifade etti. Avrupa Birliğine üye ülkelerin 10 yılda toplam istihdam sayısının 7 milyon 190 bin Türkiye'nin son 10 yılda toplam istihdam sayısının 7 milyon 500 bin olduğunu sözlerine ekledi. Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) ile uygulanan eğitimlerle birlikte işverenlerin işçi bulmakta zorluk çekmeyeceğini işçinin de iş imkanlarından rahat bir şekilde faydalanacağını ifade eden Uzunkaya MEGİP kapsamında verilen eğitimlerle beraber kursa katılacak kişilere günde 61.65 tl ödemenin İŞKUR tarafından yapılacağını ifade etti.

YORUM EKLE