MEB Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Kadar ve Ne Zaman Ödenecek?

MEB ilkokul, ortaokul ve liselerde uzaktan eğitime 30 Nisan 2020 tarihine kadar devam edecek. Ek ders karşılığı ücretli öğretmen maaşları da bu sürede ödenecek. Ücretli öğretmen maaşları ne kadar ödenecek ve maaşlar ne zaman ödenecek?

MEB Ücretli Öğretmen Maaşı Ne Kadar ve Ne Zaman Ödenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı ücretli öğretmenler ile ilgili müjdeli haberi verdi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada Covid-19 salgınında eğitime ara veren ücretli öğretmenlerin ve usta eğiticilerin ek ders ücretlerinin bu süreç boyunca ödeneceğini ifade etti. Yapılan çalışma sonrası Resmi Gazetede Cumhurbaşkanlığı kararı yayımlandı.

ÜCRETLİ ÖĞRETMEN MAAŞLARI NE ZAMAN ÖDENECEK?

Ücretli öğretmen maaşları ne zaman ödenecek? Kurumlar ek ders çalışma saatlerini hesaplamasını yaparak Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderiyor. Hesaplamanın ardından mutemetlikler tarafından her ayın 15’i ile 20’si arasında öğretmen ve usta öğreticilerin banka hesaplarına bu ödemeler gerçekleşiyor.

NE KADAR MAAŞ ÖDENECEK?

Uzaktan eğitime geçiş tarihi olan 23 Mart tarihinden itibaren bir ek ders hesaplaması yapılacak. 16 ile 20 Mart haftasında ara tatil dönemi olduğundan bu döneme ait bir hesaplama yapılamayacak. 17 günlük ek ders hesaplamaları ders saati ücreti hesaplaması ile ortalama 1700 TL bir ödeme yapılması bekleniyor. Ücretli öğretmenlerin saat ücreti olarak 30 Haziran 2020 tarihine kadar 17.30 Tl üzerinden ödeme alacaklar. 2020 yılının ikinci yarısında ise 19 Tl olarak hesaplama yapılacak. Günde 6 saat ders verebilen bu öğretmenlerin maaşları asgari ücret düzeyini altında kalmaktadır. Çalışanlar bu konuda da Milli Eğitim Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında bir çalışma yapılması ve maaşları da iyileştirme yapılmasını istemektedirler.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ömer can
Ömer can - 2 yıl Önce

Ücretli öğretmen maaşları eksik yattı 23- 31 mart arası yatmamış nedense, öğrenmek istiyoruz

Hakan Badıllı
Hakan Badıllı @Ömer can - 2 yıl Önce

Karar 3 Nisanda resmî gazete yayınlandı onun için okullar giremedi ek dersleri ya bu ay yatar ya da Nisan ayı maaşıyla yatar diye düşünüyorum bende ücretliyim benim de yatmamıştı mantıklı olan bu gibi saygılar ????

Gözde
Gözde - 2 yıl Önce

Banada hiç yatmadı neden acaba

Gökçe Gökçe
Gökçe Gökçe - 2 yıl Önce

Normalde ayın 5inde alıyordum ama 2 haftalık param da yatmadı ayın 13ü oldu bugün

Tomris abla
Tomris abla - 2 yıl Önce

Bana da henüz birşey yatmadı sıfır elde sıfır. Aldığımız 3 kuruş onunda suyunu çıkarttılar. Millet evine torba torba alisveris yapıyor sokağa cikma yasakları geliyor diye biz yarina ekmek parasi denklesecek minin derdindeyiz.

Emel zavallı
Emel zavallı - 2 yıl Önce

Benim de 2 hafta yattı virüsten sonrası yok vuruş bitti buz hala maaş alamadık trajikomik ????

Datçalı
Datçalı - 2 yıl Önce

Cimere yaz. Başka eksiklik varsa düzeltilsin

Mustafa
Mustafa - 2 yıl Önce

Bana yatmamış hiç Ömer can

Osman
Osman - 2 yıl Önce

Yıldız