MEB TYP Çalışanlarına Kadro İçin TBMM'ye Kanun Teklifi Sunuldu!

Kamu kurumlarında geçici süreli istihdam şekillerinden bir tanesi olan Toplum Yararına Programı kapsamında TYP çalışanlarına kadro mu geliyor? TBMM'ye sunulan kanun teklifi detaylarını haberde sunuyoruz.

MEB TYP Çalışanlarına Kadro İçin TBMM'ye Kanun Teklifi Sunuldu!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarında güvenliğin sağlanması, temizlik işlerinin gerçekleştirilmesi, bakım ve onarım işlerinin tamamlanmasına yönelik olarak İçişleri Bakanlığı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı üçlü protokolleri gerçekleştirilmiştir. Buna göre 20 bin güvenlik görevlisi kadrosu çalışanlarına kadro verilmesi gündeme geldi. Çalışanlar daimi süreli çalışmaları ve maaş haklarının iyileştirilmesi için talepleri TBMM'de gündeme geldi.

TYP Çalışanlarına Kadro mu Gelecek?

Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Başkanlığından verilen teklife göre 4 Nisan 2007 tarih ve 5620 sayılı kamuda geçici iş pozisyonlarında çalışanların sürekli işçi kadrolarına geçiş yapmaları ve geçici olarak çalışmaları ile ilgili kanunlarda değişiklik yapılması teklifi sunuldu.

Plan ve Bütçe komisyonu, İçişleri ile Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal işler Komisyonuna gönendirilen teklifin alt komisyondaki görüşmelerinin tamamlanmasının ardından genel kuruldaki oylaması gerekli olacak. MEB TYP çalışanları kadro verilecek mi henüz netlik kazanmazken, bu konudaki gelişmeleri de aktarmaya devam edeceğiz. TYP düzenlemelerinden anında haberdar olmak için işin olsa sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

TYP kadrosunda görevlendirilmeler ülke genelindkei kamu kurumlarına yapılmaktadır. Buna göre Meb, Belediyeler, İl Özel İdareler, Kültür ve Turizm Müdülükleri, Aİle Çalışma İl Müdürlükleri, Devlet Su İşleri, Tüm kamu kurumlarında da bu kadrolarda geçici istihdamlar yapılıyor.

Başvuru Şartları Neler?

Toplum Yararına Programlarına başvuru yapmak için gerekli olan başvuru şartlarından bir tanesi yaş şartıdır. 18 yaşını doldurmuş olmak gerekmektedir.

En az 18 yaşında olmak,

İşkur'a kayıtlı işisiz olmak istneilmektedir.

Halen emekli yada malul aylığı almıyor olmak istenilmektedir.

Örgün bir öğrenime devam edenler başvuru yapamayacaklar. Açıköğretim öğrencileri hariç başvuru yapılabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2020, 10:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Esengül tombak
Esengül tombak - 2 yıl Önce

Rabbim neyler neylerse güzel eyler inşAllah Allahım hayırlısıyla bizlerede bir süreklilik kısmet etsin şu pandemi soneminde işimiz bitince ne yapacaz derdinden kurtulalım artık Allahm bakanlarımızın vizdanına dokun rabbim dokunki qnlasnlar işsizliğin nedemek olduğunu bugun var olanın yarin olmayacanı bilmenin ne zor olduğunu bizim fazlasında zaten gözümüz yok tek asgari ücret olsun ama sürekli bir işimiz olsun artık Allah rızası için duyun bunca insanın sesini artık sayn devlet büyüklerimiz işten çıkarma yasak derken kendi bünyesinde çalışanları neden koşulsuz şartsız helede şu dönemde kapıya koyuyo ben anlamıyorum rqbbim şu sabah yüzü suyu hürmetine nolur duyur sesimizide inşAllah bizlerde gülelim artık mevlam neyler neylerse güzel eyler

Rize
Rize - 2 yıl Önce

Allahım sen yarım et sen duy sesimizi

Happy
Happy - 2 yıl Önce

Okulda calisan özel.guvenliklere kadro istiyoruz.bu psikolojiden kurtulmak dileğiyle...

Menekşe
Menekşe - 2 yıl Önce

Bizide düşünün
Allahın izniyle inşAllah kadro gelir .Allahım sen büyüksün sen ol dersen olur yarabbim bizede yardım ed

Serife
Serife - 2 yıl Önce

İkbinde sona erdi ilk calismaylan katro isteyenler neoluyorsa biz emek somurgesi olmsin pandemide ilk ciktiginda biz vardik ilk yoktu maskeylen kendimzi Allaha haval edip zorlu surecte biz calistink tuvaletlerdezenktif olsun yimi dor ay snir yok tas orenlerilk gun deldi kotro aldi gitti alt yap degil mi s typ liler ozaman tas orenlerden alsin oyunu otuzduk yuze ciktik oyyok tas orenler ak partili olmayanlar aldi katroyu bizde gittik attik oy

Ekif
Ekif - 2 yıl Önce

Allahım ne olur işimizde süreklilik olsun artık ev geçindiriyoruz çocuk okutuyoruz lütven yaşımız geçiyor iş bulamımıyoruz .Her sene işkurdan giremiyoruz lütven Aile bakanlığı Milli eğitim bakanlığı ve içişleri bakanlığı bir an önce bu konuyla ilgili görüşmeler yapsın sabırsızlıkla bekliyoruz

Duygu
Duygu - 2 yıl Önce

İnşAllah gelir kadro Allah yüzümüze baksın inşAllah

Baran
Baran - 2 yıl Önce

İnşlh yarabi ne yapıcaz işten çıkınca bu işsizlik döneminde asgaride olsa eve 2 ekmek götürebiliyoruz rabbim olmayanlarda yardım etsin amin