Mansur Yavaş' tan FLAŞ EYT Açıklaması! Giderler Belediye Tarafından Karşılanacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Twitter üzerinden emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunda flaş açıklama gerçekleştirdi. Açıklamada giderlerin belediye tarafından karşılanacağına değindi...

Mansur Yavaş' tan FLAŞ EYT Açıklaması! Giderler Belediye Tarafından Karşılanacak

Çok sayıda siyasi parti ve siyasetçi tarafından gündeme getirilen ve seçim vaadi olarak aktarılan emeklilikte yaşa takılanlar konusundaki çözüm problemlerine, belediye başkan adayı da dahil oldu. Ankara' nın güçlü adaylarından olan Mansur Yavaş, Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında FLAŞ bir EYT açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamasında, çözümünün olduğunu ifade eden Mansur Yavaş, bu problemin çözümünde görev alacağını değindi.

İYİ Parti ve CHP onaylamış, MHP reddetmişti

Emeklilikte yaşa takılanlarla alakalı meclisteki oylamayı İYİ Parti ve CHP onaylamış, MHP tarafından red oyu kullanılmıştı. Konuya yönelik olarak açıklama gerçekleştiren MHP, bu çalışmanın tam anlamıyla yapılması gerektiğini, partileri tarafından bir çalışma yapılarak zaten TBMM gündemine taşınacağına değinmişti. Açıklamalarda sözlerin tutulacağı ve EYT mağduru vatandaşların haklarının verileceği ifadeleri kullanılmıştı.

Mansur Yavaş da dahil oldu, çözümüm var dedi

Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, bu süreçle alakalı çözümünün olduğunu ifade ederek, giderlerin belediye tarafından karşılanacağına değindi. Açıklamasında " Sevgili emeklilik yaşına takılmış (EYT'li) vatandaşlarım, bugün aday tanıtım toplantımız sebebiyle aranızda olamıyorum. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda EYT'li mağdur vatandaşlarımız için ürettiğimiz projeleri gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızın sağlık yardımından faydalanabilmeleri için belediye olarak ücretsiz destek verecek, süreç boyunca GSS borçlarını karşılayacağız. Huzurlu, bereketli, mutlu insanların yaşadığı bir Ankara için geliyoruz.  " ifadelerini kullandı.

Tüm EYT haberleri ve son dakika gelişmelerini ilk siz öğrenmek için isinolsa.com mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da EYT haberlerini ve toplantılarını takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim
İbrahim - 2 yıl Önce

Mansur Bey'in bu açıklamasından dolayı oyumu ilk defa CHP. Belediye Başkını'na vereceğim. Kendisine şahsım adına teşekkür ederim.

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

İlk defa CHP ye oy vereceğim . Mahsur yavaş adam gibi adam inşAllah kazanacak .

Ahmet hukusi
Ahmet hukusi - 2 yıl Önce

Artık bir şeyler değişmeli

Osman
Osman - 2 yıl Önce

Bende ilk defa chp ye oy verecem hayirli olsun.seker ve tansiyon hastasiyim hastanede bakilamiyom suriye vatandasligina gececem en kotu ihtimal onlara daha iyi hizmet veriliyor.ama akp ye hakkim helal degil