Maliye Bakanlığı Açıkladı! En Düşük Memur Maaşı 3 Bin 133 Lira Oldu

Maliye Bakanlığı yaptığı açıklama ile 2018 yılı Temmuz döneminde yapılan emeklilere ve kamu görevlilerine yapılan zamlar ile birlikte en düşük memur maaşının 3 bin 133 lira olduğunu açıkladı. Peki Maliye Bakanlığından yapılan açıklamanın detaylarında neler vardı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Maliye Bakanlığı Açıkladı! En Düşük Memur Maaşı 3 Bin 133 Lira Oldu

Maliye Bakanlığı 2018 yılı Temmuz döneminde kamu görevlileri ve emeklilere yapılan zamlar ile ilgili konuştu. Maliye Bakanlığı tarafından yapılan açıklamanın satır başlıkları şu şekilde oldu: enflasyon farkı ile birlikte en düşük memur maaşının 3 bin 133 liraya en düşük emekli aylığının 2 bin 149 liraya yükseltildiğini açıkladı. Peki Maliye Bakanlığının yaptığı açıklamanın detaylarında neler yer aldı?

İŞTE MALİYE BAKANLIĞININ AÇIKLAMASI

2018 yılı Temmuz ayından itibaren geçerli olacak şekilde kamu görevlileri ve memurların maaşlarına yüzde 3.5 artış öngörülmüştü. 2018'in ilk altı aylık döneminde enflasyonun yüzde 9.17 olarak gerçekleştiği, gerçekleşen bu enflasyon artışından kaynaklı olarak enflasyon farkı ile birlikte kamu görevlileri ve emeklilerin maaşlarına Temmuz ayından itibaren geçerli olacak şekilde yüzde 8.65 oranında artış yapıldığı SSK ve Bağkur emeklilerinin aylıklarına ise yüzde 9.17 artış yapıldığı açıklandı. Bu bağlamda aile yardımı ödeneği de dahil olmak üzere en düşük memur maaşının 2 bin 893 tl den 3 bin 133 tl ye yükseltiği, en düşük memur emekli aylığının ise 1978 tl den 2 bin 149 tl ye yükseltildiği açıklandı.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE