Maliye Bakanı’ndan Taşeron İşçileri Üzecek Haber

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, taşeron işçileri üzecek bir haber verdi. Şu anda bilinen 800 bin taşeron işçinin kadroya alınması planlanmıyor. İşte ayrıntılar…

Maliye Bakanı’ndan Taşeron İşçileri Üzecek Haber

Maliye Bakanı’ndan Taşeron İşçileri Üzecek Haber

 

Katıldığı bir televizyon kanalında soruları yanıtlayan Maliye bakanı Şimşek, taşeron işçilere yönelik yapılan çalışmalardan da bahsetti. Şimşek açıklamasında 800 bin taşeron işçiyi kadroya almak gibi bir planlarının bulunmadığını bildirdi. Bunun nedeni olarak da aynı iş kolundaki işçinin aynı maaşı alması koşuluyla 25 milyar lira olduğunu söyleyen Şimşek, yine de bu konu ile ilgili bir kanunun meclisten geçtiğini dile getirdi. Şimşek, bu kanunla taşeron işçilerinin özlük haklarının garanti altına alındığını belirterek, 1 yıl içinde taşeron işçilerin durumlarını iyileştirecek adımların atıldığını da dile getirdi. Konu ile ilgili açıklama yapan Şimşek, asli iş yapanlar için kadro yolunu açtık ama Hizmet alımına konu olan alanlarda mevcut sistem devam edecek dedi. Konu ile ilgili gerekli çalışmaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yaptığını söyleyen Şimşek, kadro bekleyen binlerce taşeron işçinin de umutlarını söndürdü.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE