Maliye Bakanından Açıklama! Halkbank, Ziraat, Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvuru Sonuçları!

Kamu Bankalarına temel ihtiyaç kredisi başvuruları alınmaya başlandı. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Ekonomi kalkanı programı kapsamında 6 ay geri ödemesiz kredi başvuru sonuçları ne zaman belli olacak? Müşteri iletişim numarası ve kredi başvuru sonuçlarına ait son gelişmeler haberde...

Maliye Bakanından Açıklama! Halkbank, Ziraat, Vakıfbank 6 Ay Ödemesiz Kredi Başvuru Sonuçları!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak pandemi Koronavirüs'e karşı vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bir ekonomik istikrar kalkanı programı başlatıldığını aktardı. Buna göre kamu bankalarından ortak bir açıklama yapıldı. Halkbank Vakıfbank ile Ziraat Bankası tarafından açıklanan paketin detayları belli oldu.

BİREYSEL KREDİ BAŞVURUSU ŞARTLARI

3 farklı pakette en fazla 10 Bin Tl kredi verilecek. İkinci pakette ise 7.500 Tl ve son olarak en düşük 5 Bin tl olarak 36 ay vade ile devlet KGF garantisi bireysel temel ihtiyaç kredisi kullanılabilecek. Vatandaşların başvuru şartlarında hane halkında geliri en fazla 5 Bin TL ve altı olması gerekiyor. Yani orta ve düşük gelirli ailelere bu kredi verilebilecek. Bankalar bu anlamda hanede çalışan kişilerin ücret bordrolarını başvuru esnasında isteyebilirler.

ZİRAAT, VAKIFBANK, HALKBANK 5000, 7500  VE 10 BİN TL KREDİ KAMPANYASI

Elektrik faturası, su faturası ve doğalgaz faturasını ödemek günlük alışverişlerini yaparak temel ihtiyaçlarının giderilmesi için koronavirüs günlerinde işten çıkmak zorunda kalanlar, esnaf olup geliri olmayanlar için önemli bir destek olacak. Bu sebeple açıklanan başvuru sayısının 4 milyon olduğu ifade ediliyor.

GERİ ÖDEME PLANI

10 bin tl kredide 6 ay sonra ödemeler başlayacak. 30 ay boyunca 376 Tl ödeme yapılacak. 11.280 TL geri ödeme yapılacak.

7500 Tl kredi de ise 282 Tl aylık taksit ödemesi yapılacak 8460 Tl geri ödeme yapılacak.

Son olarak en düşük 5 Bi Tl bireysel ihtiyaç kredi ödemesinde 30 ay boyunca  188 Tl taksit olacak 5640 TL geri ödeme yapılacak.

ÖDEMELER NE ZAMAN BAŞLAYACAK? BAŞVURU SONUÇLARI!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden bu konu ile ilgili bir açıklama yaptı ve bu hafta içerisinde kredi ödemelerinin  başlayacağı müjdesini verdi. Başvuru sonuçlarını nasıl öğrenilecek. Vatandaşların Banka şubelerine başvuru esnasında vermiş oldukları iletişim numarasına SMS olarak gönderilecek.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 00:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bekir
Bekir - 2 yıl Önce

teşekkür ederim

Metin Arslan
Metin Arslan - 2 yıl Önce

Daha önce bankalar ile sıkıntılı olan kisler de bu krediden yararlana bilecekmi cevaplarsanız sevinirim.

Kerim gümül
Kerim gümül - 2 yıl Önce

7500 yaptım ama 3000 geldi kandırı yurlar

Mehmet Kablan
Mehmet Kablan - 2 yıl Önce

10000 dedim 3000 geldi onunda internet bankacılığı olmadan kullanamıyorum kartla çekeyim dedim hesapta bu para yok hep reklam yapıyorlar asliyok

Mehmet Kablan
Mehmet Kablan - 2 yıl Önce

10000 dedim 3000 geldi onunda internet bankacılığı olmadan kullanamıyorum kartla çekeyim dedim hesapta bu para yok hep reklam yapıyorlar asliyok