Maliye Bakanı 3600 Ek Göstergesi Açıklaması Yaptı! Mevcut Emekliler Yararlanabilecek Mi?

Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından 3600 ek göstergesi açıklaması yapıldı. Peki 3600 ek gösterge mevcut emeklilere yarayacak mi, önceden emekli olanların maaşları artacak mı?

Maliye Bakanı 3600 Ek Göstergesi Açıklaması Yaptı! Mevcut Emekliler Yararlanabilecek Mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile belirlenmiş olan mesleklerde görev yapan kişilere 3600 ek göstergenin gösterileceği belirtilmişti. Bu mesleklerde istihdam eden mevcut personellerin ek göstergesi 3000 düzeyindeyken ekstra 600 puan daha verilerek 3600'e yükseltilecek.

Ek gösterge hakkında yeni sorular sorulmaya devam ederken Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan çok önemli açıklama yapıldı. Maliye Bakanı 3600 ek göstergenin polisler, öğretmenler, sağlık çalışanları ve idareciler için yapılacağını belirtti. Yani tüm meslek grupları için değil fakat bu meslek grupların ek göstergeleri artırılacaktır. Peki mevcut emekliler yararlanacak mı?

MEVCUT EMEKLİLERİN MAAŞI ARTACAK MI?

Ek gösterge yukarıdaki meslek grupları için 3600'e çıkartılacak ancak bu göstergeden daha önce bu mesleklerde çalışıp emekli olanları ilgilendirecek mi yoksa sadece bundan sonra emekli olanlar için mi ek göstergenin artırılacağı hususunda kafalar karışmaya devam ederken sonunda Maliye Bakanı Naci Ağbal çok önemli duyuru yaptı.

Maliye Bakanı Naci Ağbal "Yapacağımız düzenlemeyle polisimiz, öğretmenlerimiz, hemşirelerimiz, din görevlilerimiz ve idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkaracağız. Bu düzenlemeden, halihazırda bu görevlerden emekli olmuş vatandaşlarımız da yararlanacak" ifadelerini kullandı. Yani daha önce bu meslek gruplarında görev yapmış ve emekli olmuş kişilerde yararlanacak. Ek göstergelerin artırılması ile bu mesleklerde çalışmış olanların maaşlarına 500 lira civarı zam gelmesi bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Haziran 2018, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet satılmış
mehmet satılmış - 4 yıl Önce

SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZA DANIŞMANLARI BU KONUYU HATIRLATSIN LÜTFEN HUKUK FAKÜLTESİNİ BİTİRMİŞ 30 YIL GEÇMİŞ HİZMETİ OLAN HUKUK MÜŞAVİRİ AVUKAT BU İNSANLAR EN FAZLA SORUMLULUK ALTINDA AĞIR İŞ YÜKÜ OLANA NEDEN YOK 3600 EK GÖSTERGE BU HAKSIZLIK HUKUKSUZLUK SAYGILARIMLA

Maliye çalışanı
Maliye çalışanı - 4 yıl Önce

Neden diğer 657 li memurları ayirmislar anlamadik aynı haklardan bizde faydalanmak istiyoruz

Maliye çalışanı
Maliye çalışanı - 4 yıl Önce

Biz niye faydalanmıyoruz anlamıyorum bizde istiyoruz

mehmet karakoç
mehmet karakoç - 4 yıl Önce

2200 göstergeden emekli olmuş 1. derecede ki üniversite mezunları ne olacak. İdareci ya da belirtilen meslek gurubunda değillerse Yani çok alana biraz daha zam az alana yokkk böyle adalet mi olur ???? Adaletsiz kalkınmama partisi diyeceğimde öbürlerinin de yok birbirinden farkı

Emekli polis hanifi bayrambey
Emekli polis hanifi bayrambey - 4 yıl Önce

Bizler kelle koltukda pkk.lılarla zıvanadan çıkmış sapıklarla bizler bızler görev yapıp emekli olduk kurşun ünüversite vey0a lise mezunu polis demez ek göstergemiz 36oolsun