Mahalli İdarelerde Çalışan Memura Müjde! İlave Ödeme Yapılacak!

Mahalli İdare de çalışan memurlara Belediye ve Büyükşehir Belediyesi kanununa göre ek ödeme verileceği belirtildi. Belediye ve İl Özel İdaresinde çalışan personellerin ek ödemelerinin ayrıntıları haberde.

Mahalli İdarelerde Çalışan Memura Müjde! İlave Ödeme Yapılacak!

Hem Belediye Kanunu’nda hem Büyükşehir Belediye Kanunu'nda hem de İl Özel İdaresi Kanunu'nda düzenlenen uygulama kapsamında mahalli idarelerde çalışan memurlara ek, ilave ödemesi yapılması yer almakta olup özellikle her bu kanunlar doğrultusunda her ne kadar farklı tutarlarda ifade edilse de 2020 yılı için ilgili kamu personellerine ödenecek olan tutarlar ve ilişkin detaylar şu şekildedir.

Belediye Personeline Yılda İki Ödeme Yapılabilir

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre Belediye Kanunu’na göre toplam memur sayısının belirli bir oranını geçmemek kaydı ile yılda iki defa ikramiye ödeneceği ifade edilmektedir. Bu doğrultuda encümen kararıyla ilgili kamu çalışanlarına yılda en fazla iki defa olmak üzere her defasında 25 bin çarpı 0,146061 katsayısı ile 3 bin 651TL tutarında ikramiye ödenmesi mümkündür. Maaş katsayısındaki artışlara göre ikramiye tutarı da artış göstermektedir.

Aynı zamanda büyükşehir belediyesinde görevli personele de her defasında 5 bin 258 ödeme yapılabilmektedir. Zira aynı şekilde diğer belediye personellerine ödenecek tutarın hesaplanmasında da büyükşehir belediyelerinde çalışan memurlardan başarılı olanlara encümen kararıyla yılda en fazla iki defayı geçmemek üzere her defasında 36.000 x 0,146061= 5.258 TL tutarında ikramiye ödenebilmektedir.

İL Özel İdaresi Çalışanları da Alacak Mı?

İl Özel İdarelerinde çalışan personele de aynı şekilde 25.000 x 0,146061 hesaplaması ile her defasında 5 bin 258 TL ya da 3 bin 652 TL ödeme yapılabilmektedir.

2020 yılı içerisinde ise yine mahalli idarelerde çalışan personele Sosyal Denge Tazminatı tutarı aylık tavan tutarı en yüksek devlet memuru aylığının (ek gösterge dahil) %100'üdür. Yani 9500 x 0,146061 = 1.387,57 TL olarak belirlenmiş olup vergi ve damga vergisi kesintisi sonucunda kalan net tutar personele ödenecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
il özel idaresi
il özel idaresi - 1 yıl Önce

Ödemeler yeni işe başlayanlara da yapılacak mı?