Maaşlar 637 TL Artıyor!

24 Haziran seçimlerinden sonra dikkatler ek gösterge artışını yöneldi. Yapılan düzenleme ile maaşlara ve emekli maaşlarına zam geliyor. Peki kimlerin maaşlarına zam gelecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Maaşlar 637 TL Artıyor!

24 Haziran tarihinde gerçekleştirilen seçimlerden sonra dikkatler hem çalışan hem de emekli olan polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin ek gösterge artışına çevrildi. Yapılacak olan düzenleme ile emekli maaşlarının 533-637 lira arasında artması bekleniyor. Yapılacak olan düzenleme ile ikramiyelere de zam geliyor. Buna göre ikramiyeler 17 bin lira ile 27 bin lira yükselecek. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında neler söylemişti?

İŞTE DETAYLAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerinin 3600'e çıkarılacağı müjdesi hayata geçiyor. Düzenlemenin kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor. Düzenlemesi yapılan mesleklerin emeklilik ek göstergeleri 3600'e çıkacak. Daha önce bu mesleklerden emekli olanlar da bu haklardan yararlanacak. Emekli olan kişi vefat etmiş ise eşi ve çocukları bu imkandan yararlanabilecek. Yapılacak olan düzenleme ile birlikte yaklaşık 1.5 milyon memur ve emeklinin geliri artmış olacak. 30 yıllık polis emeklisinin aylığına 637 lira zam gelmiş olacak. İkramiyesi de 27 bin lira yükselecek. 25 yıllık polis emeklisinde ise artışlar maaşta 592, ikramiyede 22 bin 739 lira olacak. irinci dereceden 30 yıllık emekli öğretmen, hemşire, din görevlisi ve idarecilerin emekli aylıkları 569, ikramiyeleri 20 bin 516 lira artacak. 25 yıllıkta ise maaşı 533, ikramiye 17 bin 97 lira artacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Nur Hidayet
Nur Hidayet - 3 yıl Önce

TİHEK e yazalım eşitlik ilkesine aykırı neticede hepimiz insanız

Hasan
Hasan - 3 yıl Önce

Sakın özel şirkette çalışanın asgari ücretine zam yaparsınız.

SIRADAKİ HABER