Kurban Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

12 milyon emekliye Kurban Bayramı ikramiyesi verilecek. Peki verilecek olan bu ikramiyeler hangi tarihte emeklilerin hesaplarına yatırılacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kurban Bayramı İkramiyeleri Ne Zaman Ödenecek?

Emeklilerin yıllardır beklediği iki ikramiye bu yıl hayata geçti. Bu kapsamda emekliler Ramazan bayramı ve Kurban Bayramı olmak üzere ikramiye alacak. Ramazan Bayramı ikramiyeleri Emekli Sandığı ve Bağkur emeklilerinin 7 Haziranda SSk emeklilerinin ikramiyeleri ise 8 Haziranda verilmişti. Ramazan Bayramı ise 15 Haziranda başlamıştı. Peki Kurban Bayramının ikramiyeleri ne zaman verilecek? İkramiyeden kimler yararlanabilecek?

İŞTE DETAYLAR

Bu sene Kurban Bayramı 21 Ağustos tarihinde başlıyor. SGK'dan emekli aylığı, yaşlı aylığı, vazife malulü aylığı, malullük aylığı, ölüm aylığı, sürekli iş görememezlik geliri ve dul yetim aylığı alanlar bayram ikramiyesinden yararlanabilecek. SGK'dan aylık alan şehit yakınları, gaziler, muharip gaziler, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terörden zarar gören sivil vatandaşlar ile bu kişilerin hak sahipleri de ikramiyeden yararlanabilecek. Emeklilik aylıkları dilekçenin verildiği tarihten itibaren bağlanıyor. Bu nedenle emeklilik koşullarının yerine getiren kişilerin ödeme yapılmadan önce dilekçelerini vermeleri gerekiyor. İkramiye ödemelerinin ise Kurban Bayramından en geç bir hafta önce yani 14 15 Ağustos tarihlerine kadar yatırılması bekleniyor. Konu ile ilgili net bir açıklama henüz yapılmış değil.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2018, 14:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER