Kredi ve Kredi Kartında Binlerce Kişiye Yasal Takip Başlatıldı

Bireysel kredi ve kredi kartı kullanımında risk her geçen gün artıyor. Türkiye Bankalar Birliği Risk Merkezi’nin verilerine göre Mart ayında yine binlerce kişi yasal takibe düştü. İşte ayrıntılar...

Kredi ve Kredi Kartında Binlerce Kişiye Yasal Takip Başlatıldı

Kredi ve Kredi Kartında Binlerce Kişiye Yasal Takip Başlatıldı

Binlerce kişi kredi veya kredi kartı norcu nedeni ile yasal takibe girdi. Türkiye Bankalar Birliği Riski Merkezi, Negatif Nitelikli Bireysel Kredi ve Kredi Kartı Mart raporuna göre, yılın ilk üç ayında 384 bin kişi Kredi veya Kredi kartı borcu sebebi ile katip altına alındı.

Ayn yıl içerisinde birden fazla kaydı bulunan kişilerin tekilleştirerek sayılmasıyla hazırlanan veriler yılın ilk üç ayında, bireysel kredi borcu sebebi ile takibe girmiş ikişi sayısının geçen yılın ilk üç ayına göre yüzde 1 oranında azalarak, Bu senenin ilk üç ayında 175 bin kişi olduğunu beliriyor.

Bir yandan, Bireysel Kredi Kartı borcu sebebi ile takibe alınan kişi sayısı aynı dönemde yüzde 13 oranında çoğalarak 291 bin kişiye artmıştı. Bireysel kredi veya bireysel kredi kartı borcu nedeni ile yasal takibe alınan toplam kişi sayısı ise bu yıl ilk üç ayında, geçen sene aynı döneme göre yüzde 7 oranında artarak 384 bin kişi oldu . Bireysel kredi ve kredi kartı borcu nedeni ile takibe devam eden kişilerin sayısı, şubat ayı itibari ile 30 bin kişi artarak 2.98 milyon kişiye yükseldi.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE