Kredi Kartı Kullananlara ve Emeklilere Müjde!

Kredi kartı kullananlara müjdeli haber BDDK'dan geldi. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kredi kartları ile ilgili önemli bir müjdeyi verdi.

Kredi Kartı Kullananlara ve Emeklilere Müjde!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), banka ve banka dışı mali kuruluşların normalleşme süreci kapsamında  bireysel ve ticari müşterilerine kolaylık sağlamak için 11 maddelik düzenleme yapılması konusunda yazı hazırladı. İlgili kurum ve kuruluşlarda ticari ve bireysel çalışan müşteriler için vade tarihi 2020 yılı sonuna kadar olan ödemelerle ilgili taleplerin karşılanması ve ötelenmesi için piyasa koşulları göz önüne alınarak yeni bir fiyatlandırma yapıldı. Böylece kredi kartı aidatları için kolaylığın sağlanması amaçlandı. BDDK ilgi kurumlar tarafından tüketicinin korunması gereken hakları kanunlar doğrultusunda düzenlemede bulundu. Kurum, krediye bağlı sigorta poliçeleri için tazmin koşullarının oluşup oluşmadığı hakkında sorgulama yaptı. Bu doğrultuda kredi geri ödemesi bulunan kişiler kolaylıkla sigorta poliçesinden karşılanmasını talep edebilecek. BDDK tarafından vurgulanan bir diğer konuda 60 yaş üstü emekliler için yapılacak kolaylıklardır.

EMEKLİLERE MÜJDELİ AÇIKLAMA GELDİ.

Araştırmalar sonucu kaynaklara göre BDDK’ nin bankalar için yayınladığı yazıda "Emekli aylığı alan ve/veya 60 yaşın üzerindeki müşterilerin sık dışarı çıkamamalarından mütevellit ATM'den tek seferde aylıklarını çekebilmeleri, şubelerden ve çağrı merkezlerinden hızlı ve yeterli hizmet almalarının sağlanması, emekli aylıklarını alan müşterilerin aylıklarını almak istedikleri bankalarının değiştirilmesinde fiili engellerin kaldırılması ve taleplerin şikayete mahal verilmeksizin zamanında yerine getirilmesi, 60 yaş üstü emeklinin şubelere gitmeye icbar edilmemesi (kart teslimi dahil) gerekli görülmektedir." şeklinde önemli açıklamalarda bulundu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail  atay
İsmail atay - 3 yıl Önce

Ev kredisi