Kredi Kartı Kullananlara Uyarı

Vatandaşları uyaran Türkiye Sigorta Birliği (TSB), sizi arayarak kendilerini birlik çalışanı gibi tanıtan kişilerin aramalarına inanmayın dolandırılabilirsiniz dedi. İşte ayrıntılar…

Kredi Kartı Kullananlara Uyarı

Kredi kartı kullananlara Uyarı

Vatandaşlara uyarıda bulunan Türkiye sigorta Birliği (Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği -TSB), sizi TSB adını kullanarak arayan ve prim iadesi yapacağı iddiasıyla başta kredi kartı kişisel bilgilerinizi isteyenlerle sakın hiçbir bilginizi vermeyin dedi. Vatandaşlara TSB tarafından yapılan açıklamada bazı kişilerin son günlerde kendini Birlik çalışanı gibi tanıtarak vatandaşları aradığını, sigorta poliçeleriyle ilgili alacakları bulunduğunu ve iade için kişisel bilgilerini talep ettiğine yönelik başvuruların arttığı bile getirdi. Açıklamada vatandaşlar başta kredi kartı bilgileri olmak üzere kişisel bilgilerini paylaşmamaları yönünde uyarıldı. İşte TSB’nin açıklaması:

"Dolandırıcılık eylemini gerçekleştirenlerin aradıkları kişilere sigorta primlerinin fazla tahsil edilmiş olduğunu tespit ettiklerini ve iade edilebilmesi için kredi kartı ile kimlik bilgilerine ihtiyaçlarının olduğunu söyledikleri belirtiliyor. Kart bilgilerini veren vatandaşlardan ise bir süre sonra hesaplarından para çekildiğine dair şikayet alınıyor. Türkiye Sigorta, Reasürans ve Emeklilik Şirketleri Birliği olarak vatandaşlarımızdan telefonla veya diğer yöntemlerle kredi kartı ya da kimlik bilgilerini talep etmemiz hiçbir şekilde söz konusu değildir. Vatandaşlarımıza kendilerini arayan kişilerle bilgilerini paylaşma konusunda çok hassas davranmalarını, şüpheli durumlarda mutlaka ilgili makamlara başvuruda bulunmalarını önemle hatırlatırız."

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE