Kredi Kartı Faiz Oranlarına Değişiklik Geldi!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Resmi Gazetede Yayımladığı duyuru ile kredi kartlarına uygulanacak olan azami faizlerde değişikliğe gidildiğini duyurdu. Peki Merkez Bankasının açıklamasının detaylarında neler vardı? Yeni faiz oranları nasıl olacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Kredi Kartı Faiz Oranlarına Değişiklik Geldi!

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası kredi kartlarındaki faiz oranlarının değişikliğe uğradığını Resmi gazeteden yayımladığı ilan ile duyurdu. Türk lirası cinsinden uygulanacak olan azami faiz oranının yüzde 2.02 olarak değiştirildiğini açıkladı. Yabancı para cinsinde uygulanacak olan kredi kartı işlemlerinde azami faiz oranlarının ise yüzde 1.62 olarak değiştirildiğini açıkladı. Peki resmi gazetede yayımlanan açıklamanın detaylarında neler yer aldı?

İŞTE DETAYLAR

Resmi Gazetede madde madde yayımlanıp yürürlüğe giren kararın ayrıntıları ise şu şekilde oldu. Türk lirası cinsinden yapılacak olan kredi kartı işlemlerinin azami faiz oranının yüzde 2.02 olarak değiştirildiği, yabancı para cinsinden yapılacak olan kredi kartı işlemlerinin faiz oranının yüzde 1.62 olarak değiştirildiği, Türk lirası cinsinden uygulanacak olan aylık gecikme azami faiz oranının ise yüzde 2.52 olarak değiştiğini, Yabancı para cinsinden uygulanacak olan aylık gecikme azami faiz oranının ise yüzde 2.12 olarak değiştiğini ve bu tebliğin 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren geçerli olacağını ve bu tebliğin hükümlerini Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankasının Başkanının yürüteceğini Resmi Gazetede yayımlanan duyuru ile vatandaşlara duyurmuş oldu.

YORUM EKLE