Kredi Borcu Erteleme Başvurusu Müjdesi! Finansbank, Denizbank, Garanti, Yapıkredi!

Özel bankalardan bireysel ve ticari kredi kullanan müşterilere önemli bir müjdeli haber geldi. Buna göre Finansbank, Denizbank, Garanti Bankası ile Yapıkredi Bankası 35 bin kredi borçlusuna açıkladığı, erteleme tarihi, başvuru tarihi, başvuru şart müjdenin detayları haberde

Kredi Borcu Erteleme Başvurusu Müjdesi! Finansbank, Denizbank, Garanti, Yapıkredi!

Kamu bankları Vakıflar Bankası, Halkbank ve Ziraat Bankası geçtiğimiz gün bireysel ve ticari kredi kullanan müşterilerine yönelik olarak önemli bir açıklama yaptı. 9 maddelik Koronavirüs için açıklanan pakette önemli müjdeler sıralandı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden özel bankalara da yaptığı çağrı sonuç buldu. Dün 10'a yakın banka kredi borcu erteleme başvurusu alacağını açıkladı. Kredi borcu olanların borçlarının erteleneceğini müjdesi veren Özel bankalar arasında Akbank ve İş Bankası oldu.

İlgili Haber: https://www.isinolsa.com/ekonomi/30-milyon-kisiye-mujde-isbank-ve-akbank-tan-kredi-borcu-erteleme-h31896.html

3 AY KREDİ BORCU ERTELEN BANKALAR;

KREDİ BORÇLARI NE ZAMANA KADAR ERTELENDİ? Özel bankalardan QNB Finans Bankası, Denizbank, Akbank, Garanti BBVA, Yapıkredi Bankası da 30 Nisan 2020 tarihine kadar olan kredi ana parası, faizleri, oluşan taksit ödemelerini, komisyon ödemeleri 30 Haziran 2020 tarihine kadar erteledi.

BAŞVURU NEREYE VE NASIL YAPILACAK? Daha önce açıklanan verilere göre özel ve kamu bankalarından farklı türde bireysel ve ticari kredi kullanan vatandaşların sayısının 35 milyondan fazla olduğu açıklanmıştı. 11 Mart 2020 tarihinden beridir dükkanlarını geçici süre ile kapatmak zorunda kalan işletmeler, bu işletmelerde çalışan ve Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan vatandaşlar kredi borçlarını nasıl ödeyecekleri konusunda bazı endişeleri olduğunu aktarmaktaydılar. Covıd-19 paketi olarak açıklanan kredi ertelemeleri ile rahat bir nefes alan vatandaşlar öncelikle kredi çekmiş oldukları banka şubelerine başvuru yapmaları gerekiyor. Bunun için şubelere gitmek yerine internet bankacılığından, Mobil uygulamadan veya müşteri hizmetlerinden destek almaları daha faydalı olacaktır.

Müşteri Hizmetleri numaraları; 

Finanbank: 0850 222 0900
Denizbank 0850 222 0800
Akbank : 444 2 525
Garanti Bank 444 0 333
Yapıkredi 0850 222 0444

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2020, 12:22

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE