KOSGEB Kredisi ve Devlet Desteği Nasıl Alınır? 50 Bin TL Hibe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Devlet tarafından başlatılan projeyle, KOSGEB aracılığıyla 50 bin TL' ye kadar verilen hibe desteği veya kredi nasıl alınır, başvurular için bilinmesi gerekenler nelerdir? Tüm detaylarına haberimizde yer veriyoruz...

KOSGEB Kredisi ve Devlet Desteği Nasıl Alınır? 50 Bin TL Hibe Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Milyonlarca iş kurmak isteyen genç, hayallerini gerçeğe dönüştürebilmek için maddi bir desteğe ihtiyaç duyuyor. Bir fikri olan, iş modeli geliştiren veya bir ürün üreten genç girişimciler, kaynak bulamamaları nedeniyle işlerini hayata geçiremiyorlar. Tam da bu noktada devlet tarafından KOSGEB ortaklığında, genç girişimcileri destekleme programları yürütülüyor. Bu programda, katılımcılara belirli şartları taşımaları halinde 50 bin TL' ye kadar hibe desteği, kosgeb kredisi gibi imkanlar sunuluyor. Çok sayıda kişi tarafından merak edilen bu kosgeb kredisi ve hibe imkanları için bilinmesi gereken detaylara değiniyoruz.

Başvurular, süreçler ve hibe desteği, kredi için detaylar

KOSGEB tarafından verilen bu hibe desteği için öncelikli olarak bir sertifika programına katılmanız gerekiyor. Bu sertifika programında, katılımcı adaylara iş yönetim süreçleri, mali prosedürler, girişimcilikle alakalı bilgilendirmeler, üretimin hayata geçirilmesi,  pazarlanması, ürün politikalarının veya hizmet akışının geliştirilmesi gibi bazı önemli noktalarda eğitimler veriliyor. Bu eğitimden başarıyla ayrılan, doğru ve faydalı bir projeyle ayrılan kişilerin işlerini hayata geçireiblmeleri için de verilen bir belge ile, devletten 50 bin TL hibe almak mümkün hale geliyor. Bu hibe desteği ile birlikte işini kuran kişiler, şirketlerinin ihtiyacı olacak temel şeyleri karşılayabiliyorlar. İşini daha da ileriye taşımak isteyen, personel sayısını arttırmak, üretimi globalleştirmek, hizmeti dünyaya taşımak, daha faydalı olanlarını yapabilmek için gerekli olabilecek arge, ekipman ya da personel ihtiyacı gibi noktalardaki para ihtiyacı için de 100 bin TL' ye kadar uygun bir kredi alma imkanına sahip oluyorlar. Elbette ki bu projede, öncelikli olarak KOSGEB tarafından verilen eğitimlere başvurunun yapılması gerekiyor.

iOS uygulamamız > TIklayınız

Android uygulmamız > Tıklayınız

Instagram' da bizi takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emre SAVAŞ
Emre SAVAŞ - 2 yıl Önce

Ben burda bi aşama falan göremedim.Uzun zamandır uugulamanız yüklü haberleriniz kandırmaya yönelik, başlıkla içerik uyuşmuyor. İnsanların durumundan istifade etmeyin, ekmek yediğiniz işi düzgün yapın.