Koronavirüs Günlerinde 3 Ay İşten Çıkartma Yasağı Geldi!

Çalışanlara önemli bir müjdeli haber geldi. 3 ay işten çıkartma yasağı uygulanacak ve Cumhurbaşkanlığı kararı ile süre 6 aya kadar çıkartılabilecek. İşten çıkartma yasağı nedir? Cezası ne kadar detaylar...

Koronavirüs Günlerinde 3 Ay İşten Çıkartma Yasağı Geldi!

Koronavirüs'ün ekonomiye etkilerinden bir tanesi olan bir çok sektördeki durgunluk nedeniyle işten çıkartmalara yeni bir önlem alındı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Koronavirüs ile eşgüdüm toplantısı sonrası Kısa Çalışma Ödeneğini işletime alınacağını müjdelemesinin ardından 150 binden fazla iş yeri başvuru yaptı ve bu işyerlerinde çalışanlar 3 ay süre ile maaşlarının belirli bir kısmını İŞKUR tarafından alacaklar.

3 AY İŞTEN ÇIKARTMAK YASAKLANDI

3 ay süre ile işten çıkartılmayacak ve bu süre Cumhurbaşkanlığı kararı ile 6  Ay'a kada uzatılabilecek. işten çıkartmanın cezası ne kadar olacak bu konudaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

İşsizlik maaşı almayan ve 15 Mart tarihinden sonra işten çıkartılanlara da günlük 39,24 TL ödeme yapılacak. ve fesih yasağı olan işveren işveren için çalışanlarına ücretsiz izine çıkartabilecek. İşçilere ne kadar ödeme yapılacağı da belirtildi. Buna göre Günlük olarak 39,24 Tl ödeme yapılacak.

Ayrıtılar geliyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 20:39
YORUM EKLE